Na první branku zápasu se čekalo poměrně dlouho, ta přišla až ve dvanácté minutě zápasu, kdy Diece vybojoval míč na Výborném a předložil ho Peteru Kozárovi, který z pevní uklidil míč na zadní tyč – 0:1. Druhou branku přidala Plzeň ve čtrnácté minuty, když Holý rozehrál špatně roh, k míč se ale , kvůli nedohodě domácích, dostal znovu a předložil ho Lukáši Rešetárovi, který uklidil míč do branky – 0:2. Snížení přišlo v sedmnácté minutě, když chybu při power-play hostů potrestal Petr Výborný – 1:2. O minutu později vedla Plzeň opět o dvě branky, kdy vybojoval na Maurovi míč Rešetár a předložil ho Michalu Seidlerovi, pro kterého nebyl problém uklidit míč do branky – 1:3. V poslední minutě poločasu ještě našel nástřelem na zadní Vnuk Petra Kozára, který uklidil míč o tyč do branky – 1:4. Za tohoto stavu se šlo do kabin

Plzni vyšel vstup do druhého poločasu, když už ve dvaadvacáté minutě využili power-play, kdy po přihrávce Křivánka přostřelil na zadní tyč Kirova Lukáš Rešetár– 1:5. Za minutu dorazil Seidlerovu střelu Lukáš Křivánek a Plzeň vedla o pět branek – 1:6. Za minutu využil standartní situaci Tomáš Holý, kterému rozehrál míč Diece – 1:7. O další minutu později to bylo už o sedm branek, kdy zakončil individuální akci Diece, který uklidil míč za záda Lecjakse – 1:8. Ve třicáté minutě po přihrávce Ricka přehodil Diece elegantně Lecjakse a Plzeň vedla o osm branek – 1:9. Desátou branku přidali plzeňští ve třicáté třetí minutě, když Křivánek vybojoval míč ve středu hřiště a předložil ho Michalu Seidlerovi, který přehodil vyběhnuvšího Lecjakse – 1:10. Ve třicáté páté minutě předvedla Plzeň pohlednou akci, kdy vymíchali domácí obranu a míč do prázdné branky uklidil Caio – 1:11. Démoni dokázali snížit ve třicáté deváté minutě, kdy Martin Macháček potrestal power-play hostů a trefil se přes polovinu hřiště do odkryté branky – 2:11.Poslední slovo v zápase měli ale hosté, když se trefil po přihrávce Ricka do prázdné branky Tomáš Vnuk a stanovil tak výsledné skóre 2:12.

Ohlasy aktérů zápasu

Karel Rozboud (hráč FCD): "K pátečnímu zápasu jsme chtěli přistoupit zodpovědně a odehrát kvalitní utkání s aspirantem na titul. Dlouho jsme drželi vyrovnaný výsledek, při kterém jsme měli taky spoustu štěstí, kdy Plzeň nastřelovala tyče. Bohužel proti takovému týmu je každá chyba znát a Plzeň je dokázala vždy potrestat. My se teď musíme připravit na další utkání se Slavií a vyvarovat se zbytečných chyb. Soupeři gratuluji a přeji hodně štěstí v boji o titul."

Michal Štrajt (asistent trenéra Plzně): „V první půli jsme nedali hrozně moc šancí a místo toho, abychom vedli minimálně o pět gólů, bylo to pro nás jen 2:1. Naštěstí jsme se do poločasu ještě chytili a na začátku toho druhého to potvrdili. Soupeři jsme odskočili a dokázali vedení navyšovat. Výhru o deset gólů určitě bereme, zvlášť, když se nám v České Lípě nikdy nehraje snadno.“

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.