Že nemusí jít o nijak jednoduché utkání se ukázalo na začátku tohoto utkání. Obzvlášť když na začátku 16.minuty přišla ještě branka soupeře. Přihrávku Stránského přetavil v první branku zápasu Janošek - 0:1. Helas tato branka ale nesrazila na zem, ale nakopla k většímu důrazu a přesnosti v zakončení. V polovině 18.minuty došlo ke srovnání. Mužík poslal do sítě Poulovu přihrávku a je to 1:1. O to aby šel Helas do kabiny o poločase s dobrou náladou se postarala hostující Novotný. Patnáct vteřin po vyrovnání to tedy bylo 2:1.

Druhý poločas načal Helas tam kde skončil ten první. Nedopustil srovnání a naopak se tlačil kupředu. Tentokrát už své akce zakončoval tak, aby narůstal počet vstřelených domácích branek. V 25.minutě se ukázalo, že souhra přihrávajícího Cupáka a zakončujícího Poul může být úspěšná - 3:1. Za čtyři a půl minuty později se oba aktéři prohodili a bylo to 4:1. Na tuto branku po dvaceti vteřinách navázal Havel a diváci v hale se už začali chystat na vítězné oslavy - 5:1. Ve 33.minutě přišla dvojí branková radost pro Matejova. Na první gól mu přihrál v Mykytjuk - 6:1 a následně poslal do sítě míč, který si sám vybojoval - 7:1. V 35.minutě přišla i osmá branka domácích. Poulova přihrávka našla Doubravského a ten co udělat - 8:1. Poslední brankové slovo měl ale soupeř. Patnáct vteřin před koncem korigoval výsledek Ondřej Mates a upravuje na konečných 8:2.

Ohlasy aktérů zápasu

Tomáš Galia (trenér Helasu Brno): „V prvním poločase nám chyběla lehkost, na hřišti jsme se hledali a nemohli se dostat do potřebného tempa. Do druhého poločasu jsme trochu pozměnili sestavu, začali proměňovat brankové příležitosti a utkání dovedli do poklidného konce.”

Petr Svoboda (PR manažer Nejzbachu): "Dnešní utkání se mi hodnotí velmi těžko, protože někteří hráči si neuvědomují, o co právě teď hrajeme, každý hráč musí začít u sebe. V zápase nám chybělo nasazení a především důraz, který nás vždy zdobil. My se musíme od začátku týdne začít chystat na pro nás klíčové utkání sezóny s Mělníkem, ve kterém musíme bezpodmínečně vyhrát, pokud ještě chceme živit naději na záchranu a případně si to s Lípou rozdat v posledním kole."

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.