Liberec přijel plný sebevědomí, ale v úvodu utkání byl na hřiši pouze jeden tým a to domácí Rapid. Hned v úvodní minutě se trefil pěknou ranou Martin Gajdoš, na jehož branky navázali během další minuty Jaroslav a Jiří Zápotočtí a Rapid vedl 3:0. Liberec dokázal snížit, když si nešťastně srazil míč do vlastní branky Jaroslav Zápotocký - 3:1. Do konce prvního dějství vstřelila obě mužstva ještě po jedné brance, když se za Rapid prosadil Václav Koc a do kabin se tak šlo za poločasového vedení Rapidu 4:2.

Ve druhém poločase zvýšil Liberec svou aktivitu a snahu o vyrovnání. Dlouho však nedokázal najít recept na obranu Rapidu a tak se 11 minut před koncem odhodlal k power - play. Ta přinesla své ovoce téměř okamžitě, na vstřelenou branku Liberce však rychle zareagoval brankou přes celé hřiště Martin Gajdoš - 5:3. Bohužel i Liberec dokázal odpovědět a to dvojnásobně, když během 32. minuty dokázal dvěma slepenými brankami srovnat na 5:5.

Závěr důležitého utkání byl plný emocí, Rapid hrál pod hrozbou šestého faulu, který také nakonec přišel. Bývalý hráč Rapidu Tomáš Jelínek však nastřelil z desetimetrového kopu pouze tyč a tak mohl odpovědět Rapid. Během minuty totiž nasbíral Liberec několik faulů a i Rapid dostal možnost zahrávat desetimetrový kop. Toho se ujal Martin Gajdoš a necelé dvě minuty před koncem přiblížil Rapid vytouženým třem bodům.

Bohužel jako již několikrát v této sezóně, i tentokrát Rapid nadějný stav nedotáhl do vítězného konce, když se minutu před koncem dopustil dalšího faulu a Liberec tentokrát desetimetrový kop proměnil a srovnal na konečných 6:6. 

Ohlasy aktérů zápasu

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem): "Přes vydařenou první půli se nám opět nepodařilo udržet herní kvalitu v poločase druhém. Potýkáme se s problémem v zakončení, neproměňování šancí nás stály proti Liberci dva body. Čekají nás ještě čtyři velmi těžká utkání, ve kterých se bodový zisk nebude rodit snadno."

Karel Vrabec (FTZS Liberec): "Po špatném začátku jsme naháněli tříbrankové manko. V tomto duchu pokračoval celý zbytek prvního poločasu, ve kterém Ústí nad Labem bylo lepší. My se nebyli schopní nastartovat. Druhá půle byla odlišná, začali jsme jezdit, více jsme chtěli a byli lepší. Bod je ze střetnutí spravedlivý, šance neproměněné byly na obou stranách. Utkání mohlo skončit i 14:14."

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.