Úvod zápasu vyšel lépe Rapidu, když nejprve přežil vyloženou šanci soupeře, aby se v dalších minutách dostal do dvoubrankového vedení po trefách bratrů Zápotockých. Rapid však z dalších šancí své vedení navýšit nedokázal, naopak soupeř zvládl do poločasové přestávky srovnat na 2:2.

I vstup do druhého poločasu vyšel lépe Rapidu, který se dostal opět do vedení po brance Tomáše Vobořila. Perštejn však v průběhu utkání ukazoval svou kvalitu a dokázal brzy srovnat na 3:3. V dalších minutách dokázal navíc otočit výsledek zápasu ve svůj prospěch a následně, kdy hrál Rapid ve snaze vyrovnat na maximální riziko, své vedení postupně navyšoval až na výsledek 9:3 z pohledu Perštejnu. Ten korigoval v posledních vteřinách Jan Schorsch brankou na 9:4.

Ohlasy aktérů zápasu

Matěj Čapek (předseda Rapidu): "Bohužel se zopakoval scénář z minulých zápasů. Neproměňujeme šance a jednoduše inkasujeme. Když vstřelíme branku, vzápětí inkasujeme. Do příštího zápasu musíme zmobilizovat všechny síly a vyhrát. Pokud se to nepodaří, bude případná záchrana v rovině teorie."

Radek Novák (brankář Spartaku): "Dneska pro nás velice důležité tři body! I když se začátek zápasu opět nevyvíjel dobře, místo abychom z vyložených šancí skórovali, tak inkasujeme z brejku my. Naštěstí jsme nezmatkovali a do konce poločasu se vrátili do zápasu. A druhý poločas už byl z naší strany výborný, byli jsme trpěliví, proměnili své šance a skvěle jsme odbránili power play Rapidu, na kterou jsme byli dobře připraveni. Můžeme jít do dalších zápasu klidnější!"

| STATISTIKY

Další aktuality

Helas je po devatenácti letech v semifinále, čeká ho Chrudim!
Helas je po devatenácti letech v semifinále, čeká ho Chrudim! 02.04.2024

Hattrick Dominika Baloga a především zkušený, efektivní výkon dovedly Helas Brno po devatenácti letech do semifinále play off. V rozhodujícím pátém duelu přehráli svěřenci Tomáše Galii Inter Kadaň jednoznačně 7:3, získali rozhodující třetí bod a v semifinále vyzvou Chrudim.

Z kabiny: Helas a Kadaň jdou do pátého zápasu. Kdo postoupí?
Z kabiny: Helas a Kadaň jdou do pátého zápasu. Kdo postoupí? 02.04.2024

Ve středu večer se rozhodne o posledním semifinalistovi. Série mezi Helasem a Kadaní dospěla až do pátého zápasu. Co zaznělo z kabin?

Kadaň si vybojovala pátý zápas, rozhodne se ve středu v Brně
Kadaň si vybojovala pátý zápas, rozhodne se ve středu v Brně 31.03.2024

Na posledního semifinalistu si budeme muset počkat do středy. Inter Kadaň podruhé porazil Helas ve své hale a vybojoval si pátý zápas. Brňané sice na severu Čech vedli 2:1, pak ale třikrát inkasovali a náskok domácích už nedotáhli. Rozhodne páté dějství v Brně.