Úvod zápasu vyšel lépe Rapidu, když nejprve přežil vyloženou šanci soupeře, aby se v dalších minutách dostal do dvoubrankového vedení po trefách bratrů Zápotockých. Rapid však z dalších šancí své vedení navýšit nedokázal, naopak soupeř zvládl do poločasové přestávky srovnat na 2:2.

I vstup do druhého poločasu vyšel lépe Rapidu, který se dostal opět do vedení po brance Tomáše Vobořila. Perštejn však v průběhu utkání ukazoval svou kvalitu a dokázal brzy srovnat na 3:3. V dalších minutách dokázal navíc otočit výsledek zápasu ve svůj prospěch a následně, kdy hrál Rapid ve snaze vyrovnat na maximální riziko, své vedení postupně navyšoval až na výsledek 9:3 z pohledu Perštejnu. Ten korigoval v posledních vteřinách Jan Schorsch brankou na 9:4.

Ohlasy aktérů zápasu

Matěj Čapek (předseda Rapidu): "Bohužel se zopakoval scénář z minulých zápasů. Neproměňujeme šance a jednoduše inkasujeme. Když vstřelíme branku, vzápětí inkasujeme. Do příštího zápasu musíme zmobilizovat všechny síly a vyhrát. Pokud se to nepodaří, bude případná záchrana v rovině teorie."

Radek Novák (brankář Spartaku): "Dneska pro nás velice důležité tři body! I když se začátek zápasu opět nevyvíjel dobře, místo abychom z vyložených šancí skórovali, tak inkasujeme z brejku my. Naštěstí jsme nezmatkovali a do konce poločasu se vrátili do zápasu. A druhý poločas už byl z naší strany výborný, byli jsme trpěliví, proměnili své šance a skvěle jsme odbránili power play Rapidu, na kterou jsme byli dobře připraveni. Můžeme jít do dalších zápasu klidnější!"

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.