Souboj mezi sedmým Perštejnem a šestým Mělníkem nabídl vše, co má futsal nabídnout. Ačkoliv měl v prvním poločase míč v držení více domácí Spartak, branky střílel zejména Mělník. Velké individuální chyby dokázal Mělník trestat a naopak Spartak nedokázal proměnit ani ty největší šance. Mělník stále navyšoval svůj náskok a na světelné tabuli již svítilo skóre 1:5. Ovšem domácí Spartak se nevzdal a zejména střelec MICHAL BELEJ si vzal na starost výrazné snížení, když dokázal v prvním poločase vstřelit hattrick. Do kabin se šlo tedy za stavu 3:5 pro hostující Mělník.

V kabině domácího Spartaku bylo cítit, že zejména poslední branka vlila hráčům novou energii a chuť utkání otočit. To se povedlo po šesti minutách druhého poločasu, když dvě branky vstřelil CAIO CESAR. Ovšem menší míra koncentrace defenzivy domácích způsobila, že Mělník si opět vypracoval další šance a dvě dokázal hostující JOSEF GABČO proměnit. Skóre 5:7 a Spartak opět musel dotahovat. Tentokrát domácí trenér NENAD VELJKOVIĆ zvolil powerplay, ze které již Spartak doposud v utkání dvakrát skóroval. A povedlo se! Domácí Spartak zamkl soupeře v jeho brankovišti a tlačil se do zakončení. Nakonec to vyústilo ve snížení a poté také ve srovnání skóre utkání. Oba soupeři chtěli utkání vyhrát, proto se dále hrála powerplay na jedné i na druhé straně. V poslední minutě měl Mělník velkou brankovou příležitost, ovšem domácí hráči postavili barikádu před domácí brankou, kterou hostující hráči nedokázali prostřelit. NEDÁŠ - DOSTANEŠ! Po pár sekundách a velké individuální chybě hostů, sebral míč VICTOR TAVARES a přes celé hřiště doběhl do nikým nehlídané branky hostů. Zázrak byl na světě a zaplněná hala propukla emocím.

Ohlasy aktérů zápasu

Lukáš Treml (debutant v bráně Spartaku): "Dnešní zápas s Mělníkem se pro nás nevyvíjel podle našich představ. Měli jsme spoustu zbytečných ztrát v prvním poločase. Do druhého poločasu jsme nastoupili za stavu 3:5, ale ukázala se síla a odhodlanost našeho týmu se zápasem něco udělat, a nakonec to pro nás dopadlo dobře. Vydřeli jsme v tomto těžkém utkání velmi důležité tři body. Teď je pro nás důležité dobře zregenerovat a připravit se na dalšího soupeře, kterým bude Česká Lípa."

Jakub Němec (trenér Olympiku): "Dnes jsme Perštejnu darovali našimi chybami tři body. Utkání mělo být rozhodnuté po prvním poločase, ale neproměnili jsme obrovské množství šancí a zbytečnými chybami dostali domácí tým na koně. Vrchol všeho byla pro mne poslední minuta, kdy jsme za stavu 7:7 měli brankovou příležitost na rozhodnoutí utkání, kterou jsme opět zazdili a o pár vteřin později jsme přihráli nesmyslně útočníkovi Perštejna, který jen doklepl míč do prázdné branky. Je to pro nás zbytečná ztráta a budeme si to muset ještě s klukama vyhodnotit."

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.