První úspěšná střela přišla ze strany Helasu. Začátkem sedmé minuty se trefil po přihrávce Jirky Mužíka PAVOL MATEJOV - 1:0. Po několika šancích na obou stranách se ve 14. minutě mohou radovat hosté z vyrovnávací branky. Přihrávku brankáře Klímy poslal do sítě KILIJÁN - 1:1. O minutu později se ale Helas opět dostává do vedení. Aktéři prvního gólu utkání si prohodili role! Přihrával Pavol Matejov a mezi střelce se zapisuje JIŘÍ MUŽÍK - 2:1. Střelecké manévry ale nekončí. Právě naopak. Konec 16.minuty a máme opět srovnáno. Po asistenci hostujícího kapitána Barana mířil do černého JAROSLAV HOLMAN - 2:2. Po deseti vteřinách jde Helas opět do vedení! TOMÁŠ POUL využívá přihrávky Milana Svobody a je to 3:2. Poslední slovo mají ale hosté. Dvacet vteřin před koncem prvního poločasu rozjel akci Michal Belej a KLÍMA srovnává na 3:3. Hráči Perštejna si ale všímají nekoncentrovanosti domácích hráčů a dostávají se do vedení. Druhou branku utkání si připisuje KLÍMA - 3:4. Do kabin jde tedy o přestávce veseleji Perštejn.

Druhý poločas zápasu se nese ve stejném duchu jako ten první. Diváci mohou sledovat vyrovnané souboje na obou stranách. Začínají padat první žluté karty. Tu úplně první dostává hostující asistent trenéra Filinger. 32. minuta a Helas dostává odměnu za svoji velkou snahu vyrovnat. Brankář Klímek posílá míč do brankoviště hostí a TOMÁŠ POUL si s jeho nahrávkou věděl rady - 4:4. Střelecké manévry ale nekončí. Po dalších deseti vteřinách si druhou branku v utkání připisuje HOLMAN - 4:5. Necelou půlminutu po tom co se hosté dostali do vedení je opět vyrovnáno! David Cupák vymyslel akci, kterou přetavil v branku MILAN SVOBODA. Ten je tak odměněn za aktivitu v tomto utkání a je to 5:5. Pokud v prvním poločase měli poslední slovo hosté, tak v tom druhém to bylo naopak. I když, ale pojďme postupně. 37. minuta brankář Klímek přehazuje celé hřiště a David Cupák před brankou hostí atakuje letící míč a ten nakonec prošel mezi nohama brankáře Nováka. Hostující lavička jako jeden muž vstává a už poněkolikáté v tomto utkání obklopuje rozhodčí. Rozhodčí po krátké poradě branku uznávají jako vlastní gól hostujícího brankáře - 6:5. Definitivní uklidnění na domácí stranu přichází deset vteřin před koncem vypršení času určeného pro tento zápas. K míči se dostává brankář Helasu KLÍMEK a posílá ho do prázdné branky Perštejna - 7:5.

Ohlasy aktérů zápasu

Tarik Lukšija (hráč Helasu Brno): „Celý týden jsme si byli vědomi toho, že nás čeká těžký a náročný zápas. Perštejn totiž od našeho posledního souboje dost pokročil. Nakonec z toho byl infarktový zápas, který jsme si zavařili sami svými individuálními chybami. O poločase jsme prohrávali 3:4 a museli jsme změnit nasazení. Nakonec jsme zápas otočili a tři body zůstaly v Brně.”

Jiří Baran (hráč Spartaku): "Zápas jsme mohli v klidu vyhrát, bohužel jsme soupeři doslova darovali šest gólů. S tím se v lize těžko vyhrává. Soupeři gratuluji, vyhrál šťastnější."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?