„Do utkání jsme skvěle vstoupili. Díky tomu jsme si udělali zápas relativně snadný,“ pochvaloval si trenér vítězů Jakub Němec vedení 2:0 nabyté během úvodních dvou minut. Do poločasu se jej podařilo ještě zdvojnásobit. Hosté dokázali brankářského navrátilce do mělnické brány Mareše překonat až po změně stran – domácí ale kontrovali dalšími třemi góly.

„Ústí se téměř celý zápas snažilo hrát power play, proto bylo na míči aktivnější. Trestali jsme chyby soupeře a nedovolili jsme, aby se dostali do kontaktu,“ pokračoval Jakub Němec, podle kterého utkání celkově nemělo extra vysokou úroveň. „Oba týmy dělaly dost chyb. Do dalších zápasů se proto musíme o dost zlepšit.”

Mělničtí se představili s nečekanou brankářskou dvojicí. Mezi tyče se při trestu Šandy po vyloučení v České Lípě postavil starý známý Martin Mareš. Ten v předešlých dvou sezonách působil v České Lípě a Teplicích, v aktuální chytal za pražský Chemcomex pouze pražský přebor. Záda mu pak při své první zkušenosti s nejvyšší futsalovou soutěží kryl Luboš Michovský, chytající ve velkém fotbale za Všestudy.

V tabulce si Olympik upevnil šestou příčku, v dalším kole se představí v Kadani proti Perštejnu, nováček ztrácí ze sedmé pozice šest bodů.

Ohlasy aktérů zápasu

Jakub Němec (trenér Olympiku): "Do utkání jsme skvěle vstoupili a šli do vedení 2:0. Díky tomu jsme si udělali zapas relativně snadný. Ústí se však téměř celý zápas snažilo hrát power play, proto bylo na míči aktivnější. Trestali jsme chyby soupeře a nedovolili jsme, aby se dostali do kontaktu. Dnešní utkání však celkově nemělo extra vysokou úroveň, oba týmy dělaly dost chyb. Do dalších zápasů se proto musíme o dost zlepšit."

Matěj Čapek (hrající předseda): "Prohra, o které rozhodl náš špatný vstup do utkání. Škoda tendenčního rozhodování sudího Čurdy. Divím se, že to má ve svém věku zapotřebí."

| STATISTIKY

Další aktuality

Souboj bratrů Žežulkových vyzněl lépe pro Jana. I když gól od Ondřeje dostal
Souboj bratrů Žežulkových vyzněl lépe pro Jana. I když gól od Ondřeje dostal 08.12.2023

Rarita v 1. Futsal lize. Brácha dal gól bráchovi. Ondřej Žežulka z Rapidu v pátek sice překonal svého bratra Jana v brance Slavie, ale šlo pouze o korekci jasného vítězství sešívaných 9:2. Hattrickem se blýskl Ondřej Míča.

VÝSLEDKY: Slávisté pokračují na vítězné vlně i po Rapidu
VÝSLEDKY: Slávisté pokračují na vítězné vlně i po Rapidu 08.12.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabízí zápasy 12. kola. Poslední v roce 2023! Podívejte se na kompletní program. Přímý přenos vysíláme netradičně v neděli z Kadaně. V pondělí je totiž reprezentační sraz před dvěma zápasy kvalifikace MS.

SLOVO Z KABINY: O jeden zápas méně. Přímý přenos kvůli repre srazu v neděli
SLOVO Z KABINY: O jeden zápas méně. Přímý přenos kvůli repre srazu v neděli 07.12.2023

Dvanácté kolo je poslední před vánoční přestávkou. V pátek se Slavia představí na půdě nevyzpytatelného Ústí nad Labem. Chrudim v sobotu přivítá v Heřmanově Městci Žabinské Vlky. Neděle bude patřit duelům Kadaně s Helasem a Chomutova s čerstvým vítězem poháru Plzní.