„Do utkání jsme skvěle vstoupili. Díky tomu jsme si udělali zápas relativně snadný,“ pochvaloval si trenér vítězů Jakub Němec vedení 2:0 nabyté během úvodních dvou minut. Do poločasu se jej podařilo ještě zdvojnásobit. Hosté dokázali brankářského navrátilce do mělnické brány Mareše překonat až po změně stran – domácí ale kontrovali dalšími třemi góly.

„Ústí se téměř celý zápas snažilo hrát power play, proto bylo na míči aktivnější. Trestali jsme chyby soupeře a nedovolili jsme, aby se dostali do kontaktu,“ pokračoval Jakub Němec, podle kterého utkání celkově nemělo extra vysokou úroveň. „Oba týmy dělaly dost chyb. Do dalších zápasů se proto musíme o dost zlepšit.”

Mělničtí se představili s nečekanou brankářskou dvojicí. Mezi tyče se při trestu Šandy po vyloučení v České Lípě postavil starý známý Martin Mareš. Ten v předešlých dvou sezonách působil v České Lípě a Teplicích, v aktuální chytal za pražský Chemcomex pouze pražský přebor. Záda mu pak při své první zkušenosti s nejvyšší futsalovou soutěží kryl Luboš Michovský, chytající ve velkém fotbale za Všestudy.

V tabulce si Olympik upevnil šestou příčku, v dalším kole se představí v Kadani proti Perštejnu, nováček ztrácí ze sedmé pozice šest bodů.

Ohlasy aktérů zápasu

Jakub Němec (trenér Olympiku): "Do utkání jsme skvěle vstoupili a šli do vedení 2:0. Díky tomu jsme si udělali zapas relativně snadný. Ústí se však téměř celý zápas snažilo hrát power play, proto bylo na míči aktivnější. Trestali jsme chyby soupeře a nedovolili jsme, aby se dostali do kontaktu. Dnešní utkání však celkově nemělo extra vysokou úroveň, oba týmy dělaly dost chyb. Do dalších zápasů se proto musíme o dost zlepšit."

Matěj Čapek (hrající předseda): "Prohra, o které rozhodl náš špatný vstup do utkání. Škoda tendenčního rozhodování sudího Čurdy. Divím se, že to má ve svém věku zapotřebí."

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy
Z kabiny: Chrudim chce postoupit na tři zápasy 21.03.2023

Po Plzni vstupuje ve středu večer do play off také druhý největší favorit. FK Chrudim přivítá v Heřmanově Městci FTZS Liberec. Podle hlasů z kabin je plán jasný: svěřenci trenéra Condeho chtějí postoupit na tři zápasy, Severočeši chtějí nabrat zkušenosti a dát prostor také mladým hráčům. Dočkáme se i přesto trochu dramatického průběhu?

Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák
Plzeň vyhrála, ale čtyřikrát inkasovala. Trefil se i Salák 20.03.2023

Futsalisté Plzně vstoupili do play off vítězně. V pondělí porazili na domácí palubovce Spartak Perštejn 6:4 a potvrdili tak roli favorita po vítězství v základní části. Hosté ale ukázali, že to s nimi nebude lehká písemka.

Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony
Play off startuje. Přečtěte si zajímavá čísla nejatraktivnější části sezony 20.03.2023

Play off 1. Futsal ligy je vrcholem sezony. Máte ale přehled o tom, kdo je jeho nejlepším střelcem? Kdo v něm odehrál nejvíce utkání nebo kdo dostal nejvíce červených karet? Tady je zajímavá statistika Miroslava Srba.