Od úvodu utkání byla dle očekávání aktivnější Plzeň, ale Rapid dlouho odolával obdržené brance. To se změnilo v 8. minutě, kdy si rohový kop našla opora reprezentace Michal Seidler a Plzeň vedla 1:0. V rozmezí 10. a 12. minutě dokázali plzenští skórovat hned dvakrát a vytvořit si tříbrankový náskok. Ten mohl umazat Jaroslav Zápotocký, ale samostatný náskok na hostujícího brankáře neproměnil. Naopak Plzeň v závěru prvního dějství skórovala ještě dvakrát po zbytečných chybách Rapidu a do kabin si odnesla poločasové vedení 5:0.

Druhý poločas se odehrával podle podobného scénáře jako ten první, Plzeň tvořila hru a Rapid se snažil zodpovědně bránit, což se bohužel ne vždy dařilo. Plzeň ve druhém poločase skórovala pětkrát stejně jako v tom prvním a tak si z Ústí nad Labem odvezla vysokou výhru 0:10. I přes prohru se jedná pro mladý kádr Rapidu o cenné zkušenosti, které mohou ústečtí mladíci v budoucnu zúročit.

Ohlasy aktérů zápasu

Matěj Čapek (hrající předseda Plzně): "Plzeň potvrdila roli jasného favorita, na našem výkonu se podepsala absence několika důležitých hráčů. Mrzí mě některé zbytečně obdržené branky, ale i přes vysokou porážku se může náš mladý tým z tohoto utkání poučit a v konečném důsledku se posunout vpřed. Soupeři gratulujeme k výhře."

Adam Knobloch (hráč Plzně): „Výsledek 10:0 je dobrý, ale předvedená hra mohla být lepší. V prvním poločase jsme byli pomalí, nedávali jsme tutovky. Ve druhém poločase jsme zrychlili práci s míčem a soupeře rozběhali. Jsme spokojeni hlavně se třemi body.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Přímý souboj o záchranu i play off. Liberec vyzve Démony
Z kabiny: Přímý souboj o záchranu i play off. Liberec vyzve Démony 26.01.2023

Páteční a sobotní večer nabídne kompletní program sedmnáctého kola 1. Futsal ligy. Čeká nás přímý souboj o osmé místo, nebo pokračující záchranářské boje.

Páteční stream. Slávisté vyzvou v repríze pohárového finále Chrudim
Páteční stream. Slávisté vyzvou v repríze pohárového finále Chrudim 25.01.2023

Sedmnácté kolo 1. Futsal ligy nabídne atraktivní podívanou v Edenu. Domácí Slavia hostí lídra z Chrudimi. Páteční souboj vysíláme od 19:50 hodin živě na YouTube Futsal Česká republika a ČT sport Plus. Utkání komentuje Jiří Štěpán.

Spartu nastartoval k výhře až po přestávce skórující kapitán Hora
Spartu nastartoval k výhře až po přestávce skórující kapitán Hora 24.01.2023

V dohrávce 15. kola 1. Futsal ligy se Sparta vrátila na vítěznou vlnu. V pondělí porazila na domácí palubovce Nejzbach Vysoké Mýto 3:0.