Chrudimští si totiž před nedělním odletem na Ligu mistrů od Kazachstánu zastříleli v Liberci, kde zvítězili vysoko 12:1. „Díky dobré kolektivní hře jsme uhráli skvělý výsledek a získali potřebné sebevědomí před elitní fází Ligy mistrů. Teď se jedeme do Kazachstánu porvat o místo mezi čtyřmi nejlepšími kluby Evropy,“ slíbil chrudimský Brazilec Éverton.

Plzeň doma přivítala českolipské Démony a zvítězila „jen“ 4:0, čímž se její osmigólový náskok na Chrudim ztenčil na jeden. „Chtěli jsme do zápasu vstoupit rychlými góly, což se nám povedlo. Bohužel jsme nedokázali skóre navyšovat, ale dobře jsme bránili a nepouštěli soupeře do šancí,“ zhodnotil zápas plzeňský Dušan Künstner.

Dařilo se i oběma pražským „S“. Sparta se po výhře 4:1 nad Perštejnem udržela tři body za vedoucí dvojicí. Slavia doma udolala Mělník 7:2 a v tabulce se o skóre posunula na čtvrté místo. Na třetí Spartu však ztrácí osm bodů.

Na opačném konci tabulky se znovu nepodařilo bodovat Vysoké Mýtu. Nejzbach byl blízko, ale s Helasem Brno padl před vlastními fanoušky 3:4. „Hrozně mě těsná prohra mrzí a těžko se utkání hodnotí, body měli zůstat doma,“ uvědomoval si Michal Jiráský z Nejzbachu a dodal: „Děkuji fanouškům za podporu, moc si toho vážíme a zkusíme udělat vše, abychom ligu udrželi.“

Ligu bude chtít udržet Olomouc i Ústí nad Labem. Klíčový vzájemný souboj dopadl na Hané lépe pro vysokoškoláky, kteří porazili Rapid 6:2. Vedoucí olomouckých futsalistů Jakub Řičica neskrýval nadšení: „Jsem za výsledek moc rád. Získali jsme velmi cenné body do tabulky.“ U soupeře panovalo naopak velké rozhořčení. „Z prohry jsme zklamaní, bohužel ji z velké části ovlivnila rozhodnutí, které nám nepřísluší hodnotit. Soupeři gratulujeme k výhře,“ konstatoval Matěj Čapek.

Další aktuality

SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok
SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok 28.11.2022

Zatímco mistrovská Chrudim zářila v elitní fázi Ligy mistrů, nejvyšší tuzemská futsalová soutěž pokračovala desátým kolem. Vedoucí Plzeň v pohodě zvládla utkání na Rapidu. Cennou remízu vybojoval Liberec doma se Spartou.

Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic
Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic 27.11.2022

Závěr první půle nedělního utkání 10. kola 1. Futsal ligy v Liberci byl divoký. Sparta se ujala vedení, ale domácí FTZS výsledek stačil do přestávky otočit. Po přestávce Pražané srovnali z penalty na 2:2 a výsledek se již nezměnil.

Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy
Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy 27.11.2022

Nováčkové 1. Futsal ligy přichystali zaplněné kadaňské hale parádní podívanou. Vše začalo v prvním poločase, kdy hosté z Olomouce vedli nad Perštejnem 3:0, ale Spartak nakonec první půli ovládl 5:3. Nedělní zápas nakonec skončil 7:5.