Na úvodní branku museli diváci čekat do poloviny úvodního dějství. Po sérii tutovek se ujala až střela Darriera z 14. minuty. Ten samý hráč zařídil Spartě klidnější pauzu po individuální akci minutu před koncem první půle, kdy nejprve vybojoval balon, a po té překonal křižnou střelou brankáře Gabriela – 2:0.

A domácí v dobré náladě vstoupili i do dalšího průběhu utkání a do 23. minuty, kdy po nastřelení Brahimiho si míč do vlastní branky srazil David Černý. A když jednu ze svých šanci využil Maxharraj, tak bylo téměř rozhodnuto. Pražané neustále určovali tempo hry, hosté hrozili hlavně díky Tavaresovi nebo Caiovi, který nakonec určil výsledek utkání na konečných 4:1. Další akce Perštejnu zlikvidoval brankář Sparty Michal Hůla.

Ohlasy aktérů zápasu

Beni Simitči (trenér Sparty): "Zápas jsme ovládli od začátku do úplného konce, nepustili jsme Perštejn k ničemu. Myslím si, že výsledek byl pro soupeře hodně milosrdný, protože za normálních okolností, kdyby kluci proměnili to, co měli, tak výsledek byl dvojciferný. Říkal jsem klukům, že tento zápas beru jako přípravu na Slavii a musím jim poděkovat za zodpovědný týmový výkon. Všichni hráli fantasticky."

Jakub Kiliján (hráč Spartaku): "Zápas se vyvíjel podle toho, co nám řekl trenér. Sparta má šikovné hráče na balonu a umí rychle přejít do protiútoku. Tým z předních příček dokázal trestat naše chyby a navíc jsme si smolně vstřelili tři vlastní branky. V druhém poločase začala Sparta bránit od půlící čáry a my byli více na míči. Bohužel jsme nedokázali proměnit vytvořené šance."

| STATISTIKY

Další aktuality

SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok
SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok 28.11.2022

Zatímco mistrovská Chrudim zářila v elitní fázi Ligy mistrů, nejvyšší tuzemská futsalová soutěž pokračovala desátým kolem. Vedoucí Plzeň v pohodě zvládla utkání na Rapidu. Cennou remízu vybojoval Liberec doma se Spartou.

Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic
Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic 27.11.2022

Závěr první půle nedělního utkání 10. kola 1. Futsal ligy v Liberci byl divoký. Sparta se ujala vedení, ale domácí FTZS výsledek stačil do přestávky otočit. Po přestávce Pražané srovnali z penalty na 2:2 a výsledek se již nezměnil.

Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy
Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy 27.11.2022

Nováčkové 1. Futsal ligy přichystali zaplněné kadaňské hale parádní podívanou. Vše začalo v prvním poločase, kdy hosté z Olomouce vedli nad Perštejnem 3:0, ale Spartak nakonec první půli ovládl 5:3. Nedělní zápas nakonec skončil 7:5.