Na úvodní branku museli diváci čekat do poloviny úvodního dějství. Po sérii tutovek se ujala až střela Darriera z 14. minuty. Ten samý hráč zařídil Spartě klidnější pauzu po individuální akci minutu před koncem první půle, kdy nejprve vybojoval balon, a po té překonal křižnou střelou brankáře Gabriela – 2:0.

A domácí v dobré náladě vstoupili i do dalšího průběhu utkání a do 23. minuty, kdy po nastřelení Brahimiho si míč do vlastní branky srazil David Černý. A když jednu ze svých šanci využil Maxharraj, tak bylo téměř rozhodnuto. Pražané neustále určovali tempo hry, hosté hrozili hlavně díky Tavaresovi nebo Caiovi, který nakonec určil výsledek utkání na konečných 4:1. Další akce Perštejnu zlikvidoval brankář Sparty Michal Hůla.

Ohlasy aktérů zápasu

Beni Simitči (trenér Sparty): "Zápas jsme ovládli od začátku do úplného konce, nepustili jsme Perštejn k ničemu. Myslím si, že výsledek byl pro soupeře hodně milosrdný, protože za normálních okolností, kdyby kluci proměnili to, co měli, tak výsledek byl dvojciferný. Říkal jsem klukům, že tento zápas beru jako přípravu na Slavii a musím jim poděkovat za zodpovědný týmový výkon. Všichni hráli fantasticky."

Jakub Kiliján (hráč Spartaku): "Zápas se vyvíjel podle toho, co nám řekl trenér. Sparta má šikovné hráče na balonu a umí rychle přejít do protiútoku. Tým z předních příček dokázal trestat naše chyby a navíc jsme si smolně vstřelili tři vlastní branky. V druhém poločase začala Sparta bránit od půlící čáry a my byli více na míči. Bohužel jsme nedokázali proměnit vytvořené šance."

| STATISTIKY

Další aktuality

Fantastické severočeské derby rozhodl v samém závěru Chomutov
Fantastické severočeské derby rozhodl v samém závěru Chomutov 02.10.2023

Severočeské derby Chomutov vs. Kadaň bylo před zaplněnou halou reklamou na futsal. Před kamerami projektu Futsalové pondělí padlo čtrnáct branek. Kadaňští na soupeřově palubovce dvakrát vedli, ale Baník vždy otočil. Hrdinou se stal Filip Schreiner.

VÝSLEDKY: Derby plné zvratů nakonec překlopil na svou stranu Chomutov
VÝSLEDKY: Derby plné zvratů nakonec překlopil na svou stranu Chomutov 02.10.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabídla zápasy 4. kola. Podívejte se na kompletní program.

Futsalové pondělí pokračuje severočeským derby
Futsalové pondělí pokračuje severočeským derby 01.10.2023

Pouhých dvacet kilometrů od sebe dělí Chomutov a Kadaň. Tyhle dvě města se v pondělí střetnou v rámci 4. kola 1. Futsal ligy a vy se můžete těšit na přímý přenos z tohoto derby!