V úvodu utkání měla více ze hry pražská Sparta, ale fantasticky chytající Gerčák zlikvidoval několik brankových šancí hostí. Vysokomýtští hrozili především z dlouhých výhozu a balónů. A v 8. minutě to přineslo své ovoce, když dlouhý míč Gerčáka usměrnil Lukáš Mach za záda Cristiana - 1:0. Sparta se poté snažila kombinovat, ale Marek Rajnoch vybojoval balón a v 9. minutě šel sám na Cristiana a skvěle zakončil a dostal Nejzbach do dvoubrankového vedení - 2:0. Sparta reagovala oddechovým časem a ve 12. minutě snižoval na rozdíl jediné branky krásnou střelou z bezprostřední vzdálenosti Darrier - 1:2. Do svých šancí se ve zbytku poločasu dostávali, jak domácí, tak hosté tu nejbezpečnější měla hostující Sparta, ta v poslední minutě v prvním poločase nastřelila tyčku.

Do druhého poločasu šel Nejzbach s odhodláním i nadále pokračovat v bojovném výkonu, a to se také dařilo. A ve 31. minutě si Vysokomýtští vzali dvoubrankové vedení zpět po střele Matouše Novotného - 3:1. Jenže Sparta po této brance ožila a nejprve ve 32. minutě Maxharraj snižoval - 3:2. A ve 33. minutě Darrier srovnal - 3:3. Aby toho nebylo málo Sparta se hned také dostalo do vedení, když ve 34. minutě svou druhou branku v utkání vstřelil Maxharraj - 3:4. Vysokomýtští se poté pokoušeli o vyrovnání, ale Sparta si už vedení pohlídala ba naopak ještě pojistila, když nejprve 39. minutě překonal Gerčáka, Brahimi - 3:5. Ve 40. minuě, při nejzbašské power-play pojistil výhru Sparty reprezentant Kosova Kelmendi - 3:6.

Ohlasy aktérů zápasu

Michal Jiráský (hráč 1.FC Nejzbach Vysoké Mýto): "V zápase se Spartou jsme sahali po bodech. Osm minut do konce jsme vedli 3:1. Bohužel, Sparta dokázala zápas otočit. Pokud takto budeme hrát proti jiným týmům, nemám strach o body."

Beni Simitči (trenér Sparty): "Kdybychom v páté minutě vedli 5:0, nikdo by neřekl ani popel a místo toho dvakrát inkasujeme! Pak se honíme se soupeřem, abychom dotáhli výsledek a přitom jsme prohrávali 1:3. Co jsem měl vyčítat klukům, to dostali o poločase a druhý poločas byl z naši strany už o hodně lepší směrem k bránění stylu Mýta. Směrem dopředu nemám co vyčítat, spíše chválit, protože jsme si vyprodukovali spoustu stoprocentních šancí. Kdybychom proměnil šance, tak byl výsledek dvojciferný. Nejvíc mě potěšila vnitřní síla týmu, že za stavu 1:3 otočil výsledek na 6:3. Gratuluji Vysokému Mýtu k bojovému výkonu a držím jim moc palce v záchraně. Děkuji sparťanským fanouškům, kteří si našli cestu do haly a podpořili nás."

| Statistiky

Další aktuality

SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok
SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok 28.11.2022

Zatímco mistrovská Chrudim zářila v elitní fázi Ligy mistrů, nejvyšší tuzemská futsalová soutěž pokračovala desátým kolem. Vedoucí Plzeň v pohodě zvládla utkání na Rapidu. Cennou remízu vybojoval Liberec doma se Spartou.

Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic
Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic 27.11.2022

Závěr první půle nedělního utkání 10. kola 1. Futsal ligy v Liberci byl divoký. Sparta se ujala vedení, ale domácí FTZS výsledek stačil do přestávky otočit. Po přestávce Pražané srovnali z penalty na 2:2 a výsledek se již nezměnil.

Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy
Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy 27.11.2022

Nováčkové 1. Futsal ligy přichystali zaplněné kadaňské hale parádní podívanou. Vše začalo v prvním poločase, kdy hosté z Olomouce vedli nad Perštejnem 3:0, ale Spartak nakonec první půli ovládl 5:3. Nedělní zápas nakonec skončil 7:5.