Mělničtí si rozhodující náskok vypracovali ještě během prvního poločasu, který vyhráli 4:2. Vyhráno ale ještě zcela neměli, jak po utkání připomněl i trenér Jakub Němec.

„Utkání mohlo být rozhodnuto už během prvního poločasu, být naší lepší koncovky. Ve druhé půli se Perštejn zlepšil a dostal nás pod tlak, ale náskok jsme udrželi i v soupeřovi power play a zaslouženě zvítězili,“ popsal duel ze svého pohledu a připomněl, že pro jeho tým šlo o důležité tři body. „Během reprezentační pauzy se většina hráčů trápila se zdravím a i do dnešního zápasu jsme nešli zdaleka kompletní. Proto jsem rád, že jsme to takhle zvládli.“

Severočeský nováček měl před utkáním ještě o bod víc než Mělník a na soutoku přijel s cílem svůj zisk rozšířit. „V zápase jsme cítili šanci. Bohužel jsme dostávali laciné branky a na ty vstřelené jsme se příliš nadřeli,“ zdůvodnil porážku hostující Jaroslav Holman.

Ohlasy aktérů zápasu

Jakub Němec (trenér Olympiku): „Během reprezentační pauzy se většina hráčů trápila se zdravím a i do dnešního zápasu jsme nešli zdaleka kompletní. Proto jsem rád, že jsme to takhle zvládli. Pro nás to jsou velmi důležité body. Utkání mohlo být rozhodnuto už během prvního poločasu, být naší lepší koncovky. Ve druhé půli se Perštejn zlepšil a dostal nás pod tlak, ale náskok jsme udrželi i v soupeřovi power play a zaslouženě zvítězili."

Jaroslav Holman (hráč Spartaku): "Z dnešního utkání jsme chtěli odvézt body a i v zápase jsme cítili šanci. Bohužel jsme dostávali laciné branky a na ty vstřelené jsme se příliš nadřeli. Pevně věříme, že z dalším utkání už budeme bodovat."

| Statistiky

Další aktuality

Na začátku druhé půle rozhodla Plzeň o výhře na Slavii
Na začátku druhé půle rozhodla Plzeň o výhře na Slavii 07.02.2023

Futsalisté Plzně zvládli vyhrát dohrávku 16. kola 1. Futsal ligy. V úterý si odvezli tři body z palubovky Slavie po vítězství 5:1 a vrátili se do čela tabulky. Hattrick vstřelil Brazilec Caio.

VÝSLEDKY: Hattrick Caia pomohl Plzni zpět na první místo
VÝSLEDKY: Hattrick Caia pomohl Plzni zpět na první místo 07.02.2023

Základní část 1. Futsal ligy nabízí zápasy 19. kola kola a dohrávku šestnáctého. Podívejte se na kompletní program a výsledky.

Úterní stream: Slavia se pokusí zastavit plzeňský Interobal
Úterní stream: Slavia se pokusí zastavit plzeňský Interobal 06.02.2023

Dohrávku 16. kola 1. Futsal ligy mezi čtvrtou Slavií Praha a druhou Plzní vysíláme živě na YouTube a ČT sport Plus. Přímý přenos startuje v úterý v 19:20 hodin.