Vaše branka pomohla Slavii k postupu v Poháru SFČR. Jednoduché utkání to nebylo, viďte.

My jsme si to sami udělali těžké, věděli jsme, že to budou velice dobří fotbalisté a budou hrát s maximálním nasazením. Nakonec to dobře dopadlo, ale nedali nám nic zadarmo. Ten můj gól? Šli jsme dva na jednoho a narazili jsme si míč, pak jsme šli sami na brankáře, Lukáš Kuča mne dobře viděl a nahrál mi to před prázdnou branku. Vyřešili jsme to dobře.

Chvíli před tím jste v podobné šanci vystřelil hodně mimo bránu, co se tam stalo?

To nevím, říkal jsem si, co jsem to vlastně nakonec udělal. Byl jsem tam sám ze strany, udělal jsem to nejhůř, jak to šlo. Naštěstí jsme to napravili.

Do zápasu naskočilo asi nejvíc mladých hráčů za poslední dobu, nepřipadali jste si jako na zápase juniorky?

My jsme dlouho dopředu věděli, že všichni dostaneme šanci a sestava se hodně protočí. Nakonec to bylo trochu vidět, nebyli jsme ještě tolik sehraní a chyběly nám takové ty potřebné automatismy. Jsme mladí, musíme se to naučit a takové zápasy odehrát. Soupeř nám to vůbec neulehčil. Nakonec to byl pro nás dobrý zápas.

Co jste říkal na výkon Termitů Loket?
Překvapili mne. Vážně dobré to bylo, od fanoušků až po jejich hráče. Bylo vidět, že se na to připravili a že se na to těšili. Hráli vážně dobře. Mohli by působit určitě výš.

V této sezoně jste zapadl do druhé čtyřky Slavie, co tomu říkáte?
Z mého pohledu jsem opravdu rád, že jsem se do druhé čtyřky dostal, a vážím si toho. Je to možná trochu i tím, že jsou někteří kluci zranění. Důvěry trenérů si ale cením. Až na ty výsledky jsem osobně spokojený. Doufám, že to tak bude pokračovat.

Dostal jste pozvánku do U21, jak jste to dozvěděl?
Já jsem to vůbec nevěděl předem, dozvěděl jsem se to od kamarádů, kteří mi nominaci poslali. V první chvíli jsem tomu nemohl věřit. Jsem za to hrozně rád, nikdy jsem v reprezentaci nebyl. Každý to chce zažít, každý chce mít reprezentační dres na sobě. Doufám, že se na kempu ukážu v dobrém světle a budou mne brát s sebou častěji.

Budete před tím nervózní? Znáte všechny hráče z týmu?
Ne, to ne, já se na to těším, jedeme tam s Honzou Žežulkou a Zdeňkem Sitou. Já jsem proti těm ostatním klukům hrál v juniorkách, ale osobně se neznáme. Uvidíme, jaké to bude. Jak říkám, těším se moc.

Další aktuality

SOUHRN KOLA: Souboj titánů skončil remízou. Plzeň vyrovnala při power play
SOUHRN KOLA: Souboj titánů skončil remízou. Plzeň vyrovnala při power play 30.09.2022

Nejvyšší futsalovou soutěž vedou hned tři týmy. Deset bodů mají shodně Helas Brno, FK Chrudim a SK Interobal Plzeň. Ani jeden ještě neokusil porážku. Televizní souboj loňských finalistů nabídl parádní drama.

Plzeň při power play srovnala skóre a veze z Chrudimi cenný bod
Plzeň při power play srovnala skóre a veze z Chrudimi cenný bod 28.09.2022

Atraktivní televizní utkání viděli fanoušci ve středu v Chrudimi. Utkání 4. kola 1. Futsal ligy skončilo remízou 3:3. Hostující Interobal Plzeň vyrovnal dvě minuty před koncem trefou Seidlera.

Dvanáct branek v Edenu. Slavia dokázala porazit nováčka
Dvanáct branek v Edenu. Slavia dokázala porazit nováčka 28.09.2022

Futsalisté Slavie Praha ve 4. kola 1. Futsal zvítězili na domácí palubovce 8:4 nad nováčkem z Olomouce. Dva góly si připsali sešívaní Homola s Joštem a za hosty hrající trenéra Janečka.