Vstup do utkání vyšel lépe Rapidu - ve 4. minutě obral o míč protihráče Jiří Zápotocký, předložil míč Tomášovi Vobořilovi, kterého vychytal brankář Šanda, ovšem na dorážku Jaroslava Zápotockého levou nohou již zareagovat nedokázal - 1:0. Mělník ovšem měl také své šance a rychle dokázal odpovědět - souhru Lukáš Nečas, Jiří Novotný přetavil ve vyrovnávací branku druhý jmenovaný. Poté ovšem Rapid prožil jeden z nejlepších úseků hry ve své historii, když během šesti minut dokázal nasázet 4 branky a dostat se do vedení 5:1. Branky padaly po pěkný akcích a především branka na 5:1 dala vzpomenout na kariéru trenéra Rapidu a české futsalové legendy Martina Dlouhého.

Mělník musel na vysoké vedení Rapidu reagovat a tak až do konce utkání hrál střídavě power-play. Rapid pozorně a na hranici sebeobětování bránil, přesto se mělničtí dokázali dostat do několika velice zajímavých příležitostí. Z nich však dokázali vytěžit pouze dvě branky a vzhledem k tomu, že Rapid žádnou z dalších svých příležitostí také neproměnil, skončilo utkání pro některé překvapivou výhrou Rapidu 5:3.

Ohlasy aktérů zápasu

Martin Dlouhý (trenér FC Rapid Ústí nad Labem): "Po velmi vydařené první půli, kdy jsme soupeři odskočili na rozdíl čtyř gólů, jsme do druhého poločasu vstoupili s defenzivními úkoly. Museli jsme reagovat na hru soupeře bez brankáře. Výhru jsme si podle mého názoru zasloužili i přes obdržené dva góly ve druhé půli. Stále ale máme na čem pracovat."

Pavel Šuba ml. (hráč SK Olympik Mělník): „Dnešní zápas v Ústí jsme absolvovali v neúplné sestavě a bylo to bohužel znát. V první půli jsme soupeři darovali po laciných chybách asi čtyři góly a už jsme jen dotahovali. Druhý poločas jsme často hráli power play, ale nebyli jsme úspěšní v koncovce. Zápas jsme mohli sice otočit, ale nestálo při nás štěstí a naše nemohoucnost překonat brankáře tomu taky nepomohla.”

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Perštejn se chce v neděli znovu opřít o své skvělé fanoušky
Z kabiny: Perštejn se chce v neděli znovu opřít o své skvělé fanoušky 26.11.2022

Desáté kolo uzavřou v neděli dva duely. Uvidí je fanoušci v Kadani a Liberci. Přečtěte si, co řekli aktéři zápasů.

Plzeňští naháněli v Ústí gólový náskok v čele tabulky
Plzeňští naháněli v Ústí gólový náskok v čele tabulky 25.11.2022

Futsalisté Plzně znovu navýšili svůj gólový náskok na Chrudim. V pátečním utkání desátého kola vyhráli na palubovce Rapidu Ústí nad Labem vysoko 10:0.

Jošt ve formě. Svým hattrickem překonal hranici sta vstřelených ligových branek
Jošt ve formě. Svým hattrickem překonal hranici sta vstřelených ligových branek 25.11.2022

Slavia je na vítězné vlně. I díky střelci Davidovi Joštovi. Ten po Spartě v poháru dokázal skolit i českolipské Démony. Sešívaní v pátek vyhráli souboj 10. kola v České Lípě 6:3.