Do prvního poločasu nevstoupili Olomoučtí tradičně vůbec špatně a po prvním poločase drželi krok s bývalým účastníkem Ligy mistrů v poměru 1:4. Ve 35. minutě však přišel zlom, kdy se domácí začali daleko více tlačit dopředu a snažili se vstřelit další branky, to se však nedařilo a soupeř zkušeně trestal jejich chyby.

Ohlasy aktérů zápasu

Jakub Řičica (vedoucí SKUP Olomouc): „První poločas jsme plnili trenérovy pokyny. Bohužel asi od 35. minuty jsme přestali hrát a soupeř to potrestal. Jdeme zápas od zápasu nahoru, což mě velmi těší. Těžký vstup do sezony máme pomalu za sebou a věříme v lepší zítřky. Pokud budeme pracovat jako doteď, tak výsledky určitě příjdou."

Michal Seidler (hráč Plzně): „Pro nás to bylo povinné vítězství. Po prohře v poháru jsme si chtěli spravit chuť. Máme za sebou úspěšný start do ligy, třikrát jsme vyhráli a jsme za to rádi. Teď si od sebe trochu oddychneme na reprezentacích, a pak se do toho zase vrátíme v plné síle."

| STATISTIKY

SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok
SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok 28.11.2022

Zatímco mistrovská Chrudim zářila v elitní fázi Ligy mistrů, nejvyšší tuzemská futsalová soutěž pokračovala desátým kolem. Vedoucí Plzeň v pohodě zvládla utkání na Rapidu. Cennou remízu vybojoval Liberec doma se Spartou.

Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic
Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic 27.11.2022

Závěr první půle nedělního utkání 10. kola 1. Futsal ligy v Liberci byl divoký. Sparta se ujala vedení, ale domácí FTZS výsledek stačil do přestávky otočit. Po přestávce Pražané srovnali z penalty na 2:2 a výsledek se již nezměnil.

Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy 27.11.2022

Nováčkové 1. Futsal ligy přichystali zaplněné kadaňské hale parádní podívanou. Vše začalo v prvním poločase, kdy hosté z Olomouce vedli nad Perštejnem 3:0, ale Spartak nakonec první půli ovládl 5:3. Nedělní zápas nakonec skončil 7:5.