Ani jeden z týmů nechtěl v tomto utkání prohrát! V barvách domácího celku byl několikrát vidět před brankou Lukšija, ale chyběla mu přesnější koncovka. Na druhé straně to byl Jaroslav Zápotocký nebo Kop, kteří chtěli vícekrát změnit skóre. Ani jednomu se to ale nedařilo. První úspěšný střelecký pokus byl k vidění pár vteřin před koncem prvního poločasu. Hosté odehráli dlouhý nákop Helasu jen do autu, který rozehrál Martin Zdráhal. Jeho střílený centr letěl do prostoru, kde operoval PAVOL MATEJOV, jenž neomylně uklidil míč do sítě – 1:0. Brno tak šlo do šaten s jednobrankovým náskokem.

Do druhého poločasu šly oba týmy odhodlaně. Helas chtěl navýšit vedení a hosté srovnat. Ve 30.minutě se podařilo to první. Z tlaku Helasu vykrystalizoval aut, který zahrál David Cupák do "slotu", odkud se MILAN SVOBODA nemýlil a poslal míč neomylně pod břevno – 2:0. O další dvě minuty to bylo ještě veselejší pro Helas i brněnské diváky. Doubravský se dostal do brejku z vlastní poloviny a nakonec z toho byl gól Helasu s číslem tři – 3:0. Hosté na danou situaci i přes velkou snahu o vstřelení branky reagovat nedokázali a odjíždějí z Brna s porážkou a bez vstřeleného gólu. Brankář Klímek si připisuje první nulu v sezóně a společně se svým týmem také tři body do tabulky.

Ohlasy aktérů zápasu

Tarik Lukšija (hráč Helasu Brno): "Zápas byl přesně podle mého očekávání. Rapid byl první poločas velmi nepříjemný, ale my jsme byli takticky dobře připravení. V prvním poločase jsme nevyužili svých šancí a mě samotného brankář vychytal. Naštěstí nám vyšel v posledních třech vteřinách signál a vstřelili jsme důležitou branku do kabiny. Zápas jsme díky Bohu zvládli a důležité tři body zůstaly v Brně."

Tomáš Mrázek (hráč Rapidu): "V Brně jsme neodehráli špatné utkání, především na výkonu z prvního poločasu můžeme dále stavět. Mrzet nás může branka v poslední vteřině prvního poločasu a nezvládnuté bránění standardních situací. Věřím, že se z prohry rychle oklepeme a v dalším utkání budeme bodovat."

| STATISTIKY

Další aktuality

Z kabiny: Perštejn se chce v neděli znovu opřít o své skvělé fanoušky
Z kabiny: Perštejn se chce v neděli znovu opřít o své skvělé fanoušky 26.11.2022

Desáté kolo uzavřou v neděli dva duely. Uvidí je fanoušci v Kadani a Liberci. Přečtěte si, co řekli aktéři zápasů.

Plzeňští naháněli v Ústí gólový náskok v čele tabulky
Plzeňští naháněli v Ústí gólový náskok v čele tabulky 25.11.2022

Futsalisté Plzně znovu navýšili svůj gólový náskok na Chrudim. V pátečním utkání desátého kola vyhráli na palubovce Rapidu Ústí nad Labem vysoko 10:0.

Jošt ve formě. Svým hattrickem překonal hranici sta vstřelených ligových branek
Jošt ve formě. Svým hattrickem překonal hranici sta vstřelených ligových branek 25.11.2022

Slavia je na vítězné vlně. I díky střelci Davidovi Joštovi. Ten po Spartě v poháru dokázal skolit i českolipské Démony. Sešívaní v pátek vyhráli souboj 10. kola v České Lípě 6:3.