Už po čtyřiceti vteřinách hry se domácí příznivci mohli radovat poprvé, když nadvakrát tečovaná střela Michala Holého doskákala do sítě. Ve 3. minutě už se Michal Holý nenechal zahanbit a pořádnou dělovkou zamířil do horního rohu. Na rozdíl tří gólů zvýšil před poločasem Peter Kozár po nádherné kombinaci až do prázdné branky. Tento stav vydržel až do klaksonu a Plzeň tak měla po dvaceti minutách pohodlný polštář.

Po změně stran se jako první prosadil Lukáš Křivánek, který šťastně uklidil nástřel před branku za záda gólmana Sparty. Zřejmě si řekl, že by také rád vstřelil i pohledný gól a o dvě minuty později se položil do lobu z rohu a z voleje zamířil do sítě - 5:0. O šestou branku se postaral znovu Michal Holý, který netradičně pravačkou zkompletoval hattrick. Další kombinaci až do prázdné branky mělo na svědomí duo noviců. Lukáš Křivánek našel před prázdnou brankou Adama Knoblocha, ten materiál do silvestrovského videa neposkytl a pohodlně skóroval. Poslední branku utkání vstřelil pohledně Peter Kozár, když nástřel Ondřeje Vahaly sklepl patou za záda Michala Hůly.

Ohlasy aktérů zápasu

Michal Holý (hráč Plzně): "Zápas se hodnotí dobře, protože jsme vyhráli. V první půli jsme měli po dvou rychlých brankách takovou slabší pasáž, jinak jsme utkání kontrolovali. Jsme rádi za první výhru v domácí hale, navíc proti kvalitnímu soupeři. Fanoušci měli radost, takže to dnes lepší být nemohlo.“

Beni Simitči (trenér Sparty): "Dnes jsme dostali pěknou lekci od soupeře. Samozřejmě, že jsme soupeři usnadnili vítězství našimi chybami. Doufám, že v pondělí se nám otevřou oči a ukážeme, jak se bojuje za Spartu a poučime se z našich chyb. Mrzí mě tato historicky nejvyšší prohra v Plzni, ale na druhou stranu, mám nový tým a po výsledcích co jsme doposud měli, je to vlastně dobře, že jsme dnes dostali takovou lekci. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství."

| STATISTIKY

Další aktuality

SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok
SOUHRN KOLA: Sparta nečekaně klopýtla v Liberci. Plzeň si vystřílela náskok 28.11.2022

Zatímco mistrovská Chrudim zářila v elitní fázi Ligy mistrů, nejvyšší tuzemská futsalová soutěž pokračovala desátým kolem. Vedoucí Plzeň v pohodě zvládla utkání na Rapidu. Cennou remízu vybojoval Liberec doma se Spartou.

Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic
Remíza se Spartou pomohla Liberci k odrazu od sestupových pozic 27.11.2022

Závěr první půle nedělního utkání 10. kola 1. Futsal ligy v Liberci byl divoký. Sparta se ujala vedení, ale domácí FTZS výsledek stačil do přestávky otočit. Po přestávce Pražané srovnali z penalty na 2:2 a výsledek se již nezměnil.

Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy
Olomouc ztratila vedení 3:0 už v první půli a prohrála reprízu Superfinále druhé ligy 27.11.2022

Nováčkové 1. Futsal ligy přichystali zaplněné kadaňské hale parádní podívanou. Vše začalo v prvním poločase, kdy hosté z Olomouce vedli nad Perštejnem 3:0, ale Spartak nakonec první půli ovládl 5:3. Nedělní zápas nakonec skončil 7:5.