Futsalisté Sparty přivítali nováčka z Olomouce mezi českou elitou gólovou kanonádou. Sparta utkání dominovala od začátku do konce a připsala si pohodlnou výhru 11:1.Domácí vletěli na svého soupeře hned v úvodu zápasu a po osmi minutách vedli již 3:0. Další tři branky si Sparta nechala na konec prvního poločasu a po premiérových brankách v rudém dresu Rukovciho, Darriera a Fabricia to bylo 6:0.

V druhém poločase se utkání jen dohrávalo, i přesto ale Sparta chtěla soupeři nasázet co nejvíce branek. Na palubovku se dostala i nejnovější posila Sparty, brankář Michal Hůla. Trefil se i novopečený otec Martin Hora, hattrick zkompletoval navrátilec Azem Brahimi a Darrier nasbíral celkem pět kanadských bodů.

Kaňkou na celém utkání z pohledu Sparty bylo kromě vlastního gólu Brazilce Darriera, také zranění Artona Fejzullahiho. Po nebezpečném zákroku na sparťanského mladíka byl hráč hostí vyloučen. Fejzimu přejeme, ať se dá brzy do pořádku!

Ohlasy aktérů

Beni Simitči (trenér Sparty): "Máme za sebou první ligový zápas, ve kterém zasáhli do utkání úplně všichni hráči, včetně Míši Hůly, kterého jsme dnes zaregistrovali. Soupeř přijel oslaben bez svého nejlepšího hráče, ale i tak dát jedenáct gólů, a vytvořit si dalších minimálně jedenáct tutovek, mi dělá radost, stejně jako co hráči hráli na plno a splnili si defenzivní úkoly tak, jak jsem je po nich chtěl. Po dvou odehraných zápasech mužů říct, že Sparta konečně má srdcaře v týmu a dobrý kluky, který žijí pro tým. V úterý máme pražské pohárové finále proti FC Sapa Praha před pátečním zápasem v Plzni."

Jakub Řičica (vedoucí SKUP Olomouc): "Na Spartě nás čekala těžká premiéra v 1. Futsal lize. První poločas jsme se spíše rozkoukávali. Druhý jsme se soupeřem dlouho drželi krok. Měli jsme i několik šancí na zkorigování skóre. Bohužel to vyšlo jenom jedenkrát. Každý takovýto zápas je pro nás obrovská škola. Zraněnému hráči Sparty přejeme brzké uzdravení."

| STATISTIKY

Další aktuality

Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala
Plzeň nadělila Mělníku devítku, trefil se i Vahala 21.02.2024

Interobal nedal v dohrávce Olympiku v jeho hale šanci a vyhrál 9:1. Branky obstaralo osm různých střelců, mezi nimi i brankář Vahala, který přidal dvě asistence. Jednu přihrávku zapsal i uzdravený Knobloch. Plzeň je druhá, Mělník devátý.

Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci
Chrudim si poradila s Helasem, branky obstarali Brazilci 21.02.2024

Chrudim si v Brně poradila s taktikou Helasu a odvezla si z Brna tři body, i přestože třikrát inkasovala. Po dvou brankách dali Vincenzo a Igor, po jedné André a Pavel Drozd. Helas čeká v příštím kole klíčový duel v Chomutově.

Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce
Středeční dohrávky: Chrudim na Helasu, Plzeň v Mělníce 20.02.2024

Ve středu se představí oba top týmy v dohrávkách. Chrudim čeká náročný duel v Brně na Helasu, kde vloni remizovala 2:2. Interobal Plzeň míří do Mělníka, kde minulý pátek padla Slavia. Co zaznělo z kabin?