V minulém týdne proběhla první online schůzka nového vedení Svazu futsalu ČR se zástupci streamovacích společností, které v uplynulém ročníku prokázaly svou vysílací kvalitu. Společnými silami má dojít k certifikaci futsalových livestreamů.

„Cílem je, abychom nabízeli náš produkt 1. Futsal liga fanouškům a partnerům v maximální kvalitě. To určitě nejsou livestreamy, které se několikrát za utkání seknou, ztrácí kvalitu nebo jsou natáčeny mobilem, a ještě k tomu na výšku,“ vyčetl některé zásadní nedostatky nový předseda Svazu futsalu ČR Radek Lobo.

Co bude obsahem certifikace? „Společnost nebo klub z první ligy, který bude chtít vysílat jakýkoliv futsalový zápas, bude mít na výběr z našich certifikovaných dodavatelů. My od nich budeme mít jistotu, že livestream bude mít minimálnětakové parametry, jaké jsme si předem nastavili,“ uvedl PR manažer Michal Pavlík.

Pro kluby bude streamování v další sezoně nadále nepovinné. Nicméně nové futsalové vedení chce vytvořit podmínky, aby kluby motivovalo natáčet. A od sezony 2022/2023 zase celou situaci posunout a vylepšit. „Ruku v ruce s novým projektem řešíme i prodej reklamních práv u těchto přenosů,“ upozornil Radek Lobo: „Získané finanční prostředky by pak sloužily jako dotace klubům, které se rozhodnou své zápasy natáčet. Cílem je co nejdříve vytvořit platformu, na které budou prezentována všechna utkání 1. Futsal ligy.“

Další aktuality

Rozlosováno. Mistr začne novou sezonu zápasem s Olympikem Mělník
Rozlosováno. Mistr začne novou sezonu zápasem s Olympikem Mělník 09.06.2022

Zástupci týmů 1. Futsal ligy se sešli ve čtvrtek v sídle FAČR na tradičním předsezónním Grémiu. Včetně tří nováčků z Perštejna, Vysokého Mýta a Olomouce. Součástí programu byl také los soutěžního ročníku 2022/2023, včetně Juniorské a Dorostenecké ligy futsalu.

Teplický Svarog opouští futsalovou mapu. Jeho místo v 1. Futsal lize získal Nejzbach
Teplický Svarog opouští futsalovou mapu. Jeho místo v 1. Futsal lize získal Nejzbach 07.06.2022

Svarog FC Teplice v úterý na svém webu vyvěsil prohlášení prezidenta Michala Žáka, ve kterém vysvětluje důvody konce severočeského klubu v českém futsalu. 1. Futsal liga tak bude mít v sezoně 2022/2023 tři nováčky.

Nejsledovanější zápas loňské sezony? Vyhrálo semifinále Chrudimi se Slavií
Nejsledovanější zápas loňské sezony? Vyhrálo semifinále Chrudimi se Slavií 06.06.2022

Česká televize na svém kanálu ČT sport odvysílala v sezoně 2021/2022 jedenáct zápasů z 1. Futsal ligy. Jejich průměrná sledovanost byla 85 tisíc diváků.