Po nádherné bitvě a emotivním závěru plzeňský Michal Seidler uznal výhru soupeře: „Věděli jsme, že na nás Chrudim vletí a že je fanoušci poženou. Domácí byli na míči mnohem lepší, měli více ze hry a výhru si zasloužili. Na druhou stranu my jsme poctivě bránili, chodili jsme do brejků a neproměnili jsme své šance z power play. Domácí vyhráli zaslouženě.“

Prakticky celé prodloužení se Plzeň bránila, když pomineme závěrečnou power play. Na hráčích Interobalu byl znát úbytek sil. „Už to je na nás znát, že máme za sebou spoustu zápasů, síly docházejí, ale my budeme dál bojovat, doma je určitě budeme chtít porazit, nenecháme jim nic zadarmo,“ vzkázal před čtvrtečním soubojem Seidler.

S dobýváním plzeňské branky chrudimský futsalista Tomáš Koudelka počítal: „Počítal jsem, že budeme dobývat branku Plzně. Nebylo těžké odhadnout, jak bude Plzeň hrát. Domácí prostředí nám hraje hodně do karet. Máme rychlou palubovku a dokážeme si balony rychle vyměňovat. Je to jen o tom, zda góly dáme nebo nedáme.“

Plzeň znovu podržel gólman Ondřej Vahala. „Brankář Vahala opět předvedl velmi dobrý výkon. Někdy měl štěstí a někdy jsme ve vyložené šanci ani netrefili bránu. Bylo důležité neztratit hlavu, protože jsme měli brzy čtyři fauly. Věděli jsme, že v prodloužení budeme mít více sil, což se ukázalo. Nicméně výsledek byl otevřený až do konce. Ukazuje se, že je série vyrovnaná. Plzeň nechce moc hrát čtyři na čtyři. Ve čtvrtečním utkání očekávám celý zápas plzeňskou power play,“ měl jasnou Koudelka.

Fyzická kondice je jedním z faktorů, který může finálovou sérii rozhodnout. „Kdyby rozhodovala jen fyzická kondice, tak my máme dvě vyrovnané čtyřky a další připravené kluky. Dnes do utkání zasáhl ještě Max, když měl Radovanovič drobné zranění. Šíře kádru se v tomto ukázala,“ upozornil Tomáš Koudelka.

Další aktuality

Vítězové závěrečných futsalových anket sezony 2021/2022
Vítězové závěrečných futsalových anket sezony 2021/2022 15.05.2022

S posledním finále 1. Futsal ligy je tradičně spojen ceremoniál, během nějž se vyhlašují také poslední futsalové ankety sezony. Tady je přehled závěrečných vítězů ročníku 2021/2022.

Chrudim prolomila smůlu v Plzni a slaví patnáctý titul
Chrudim prolomila smůlu v Plzni a slaví patnáctý titul 12.05.2022

Play off 1. Futsal ligy 2022 zná svého vítěze. Chrudim ve čtvrtek vyhrála v Plzni a získala svůj patnáctý titul v historii klubu. Rozhodly až pokutové kopy, ve kterých hosté vytáhli velký trumf v podobě Libora Gerčáka.

Chrudim je jednu výhru od titulu. Rozhodl Torres
Chrudim je jednu výhru od titulu. Rozhodl Torres 10.05.2022

Třetí zápas finále play off 1. Futsal ligy hostila v úterý Chrudim. Utkání plné emocí dospělo do prodloužení, ve kterém domácí zvítězili 3:1 a ve čtvrtek si budou chtít jet do Plzně pro titul.