„Byla to myslím moje první nula v sezoně, my vzadu úplně na nulu nehráváme,“ usmíval se gólman Interobalu Ondřej Vahala. „To, že to bylo ve finále, o to víc si toho všichni ceníme. Je to cesta, jak si pro titul dojít: vzadu udržet nulu a vepředu máme hráče, kteří vždy nějakého góla dají. Když budeme proti Chrudimi dostávat branky a dělat chyby, tak oni jsou tak zkušení, že to budou trestat,“ měl jasno brankář.

V Chrudimi se ale hraje úplně jinak. Východočeši doma ještě letos neprohráli a ztratili jen při remíze 2:2 s Teplicemi! „Je to vidět, že i fanoušci v Chrudimi umí svůj tým hnát. Doma jsou válec. Venku se jim tolik nedaří, to bylo znát i v těch semifinálových zápasech, které jsem viděl. Jet do Chrudimi za stavu 1:1 je mnohem lepší, než tam jet bojovat o všechno. Budeme chtít získat druhý bod a pak doma udělat ten potřebný třetí krok,“ naplánoval si Ondřej Vahala.

Lukáš Rešetár měl po druhém finále úsměv na tváří. Po prvním se mračil. Odmítl totiž vyrovnání na 3:3. „Nebral jsem to tak, že by mi měl nějak spadnout kámen ze srdce. Šanci v prvním zápase jsem měl obrovskou a byla to branka na vyrovnání, ale jsem už tak zkušený, že jsem si z toho hlavu nedělal. Mohli jsme tam uspět, nepovedlo se,“ pokrčil rameny Rešetár a pokračoval: „Soustředili jsme se na druhý zápas, ve kterém jsme měli i víc sil. Dokázali jsme hrát tak, jak jsme chtěli. Nedostali jsme branku, dvě jsme vstřelili a zaslouženě jsme vyhráli.“

Pochvala plzeňského kapitána směřovala i brankáři Vahalovi: „Ondra už byl jedním ze strůjců loňského tažení za mistrovským titulem a letos to opět potvrzuje. V brance je fantastický, do toho ještě přidá nějakou asistenci nebo dokonce i gól. Jsem jedině rád, protože s takhle dobrým gólmanem se i nám v poli hraje lépe a cítíme z něj jistotu.“

Podle Rešetára bude v úterý klíčové, aby Plzeň zvládla začátek zápasu. „Chrudim je známá silnými začátky zápasů, většinou tak rozhoduje. My jsme na to byli připravení i v tom minulém zápase, dokonce jsme si tam hned v úvodu vytvořili dvě šance, které jsme sice nedali, ale byli jsme v utkání tak, jak jsme chtěli. Chrudim nás sice přestřílela, ale vše se až do stavu 1:1 dařilo, patnáct vteřin před koncem poločasu jsme udělali sérii chyb při standardce, což byl asi zlomový moment. Na třetí zápas pojedeme s nějak podobným plánem, chceme prvních deset minut ustát a pak už se s nimi dá hrát. Vloni jsme to tam ukázali a přivezli jsme si druhý bod, když jsme zápas otočili ze stavu 1:2. Budeme to chtít znovu zopakovat,“ dodal Lukáš Rešetár.

Další aktuality

Vítězové závěrečných futsalových anket sezony 2021/2022
Vítězové závěrečných futsalových anket sezony 2021/2022 15.05.2022

S posledním finále 1. Futsal ligy je tradičně spojen ceremoniál, během nějž se vyhlašují také poslední futsalové ankety sezony. Tady je přehled závěrečných vítězů ročníku 2021/2022.

Chrudim prolomila smůlu v Plzni a slaví patnáctý titul
Chrudim prolomila smůlu v Plzni a slaví patnáctý titul 12.05.2022

Play off 1. Futsal ligy 2022 zná svého vítěze. Chrudim ve čtvrtek vyhrála v Plzni a získala svůj patnáctý titul v historii klubu. Rozhodly až pokutové kopy, ve kterých hosté vytáhli velký trumf v podobě Libora Gerčáka.

Síly ubývají. Bude mít Chrudim navrch i v Plzni?
Síly ubývají. Bude mít Chrudim navrch i v Plzni? 11.05.2022

Tři finálové zápasy jsou za námi a Chrudimští pojedou ve čtvrtek do Plzně s titulovým mečbolem. Utkání v Chrudimi zhodnotili Michal Seidler a Tomáš Koudelka.