Už v první minutě viděli diváci dvě šance - nejprve Homola nastřelil břevno a vzápětí z prvního kontru po Křivánkově uvolnění poslal míč do odkryté branky Wesley. Slávisté se nemohli z nepovedeného úvodu vzpamatovat a do velké šance se dostali až v závěru poločasu, kdy Zárubovu střelu zastavil na brankové čáře Carlinhos. Sparta také nedokázala Vondráčka ve slávistické brance překonat.

Po přestávce vyrovnal prudkou ránou z voleje Křemen, ale Sparta znovu dokázala červenobílou obranu rozebrat, po Horově přihrávce měl snadnou práci před brankou Nikao. Ve třicáté minutě vyrovnal Sita a stav 2:2 vydržel až do konce základní části, své tři dobré šance nevyužil Křivánek, slávistům zase vychytal několik dobrých příležitostí včasným vyběhnutím Cardoso.

V první části prodloužení se podařilo Spartě jít potřetí v Edenu do vedení, byl to znovu Wesley, který pohotovým zákrokem poslal střílený centr z levé strany pod břevno.

Do druhé části prodloužení šli slávisté rovnou do power-play, kterou tři minuty před koncem dovedli k vyrovnání, Leovski zakončoval břichem na zadní tyči po Ševčíkově přihrávce. Trenér Frič zariskoval a i za stavu 3:3 pokračoval v power-play a jeho svěřenci ji znovu perfektně sehráli, druhá Leovského branka už byla vítězná. Štastný střelec věnoval branky své přítelkyni, která slavila narozeniny.

Komentáře po utkání:

David Frič (Slavia): "Hrát power-play i za stavu 3:3 nebylo těžké rozhodnutí, z normální hry jsme se tam v prodloužení nedostávali. Tím, že jsme dali gól a byli jsme v laufu, tak jsem věřil, že ještě jeden gól vstřelíme. Hodně jsme se power-play v přípravě věnovali a věřil jsem, že z toho budeme úspěšní. Neustálé dotahování náskoku soupeře nás stálo strašně moc sil. Museli jsme změnit taktiku a odnesl to David Jošt, který vůbec nehrál špatně. Vůči němu mě to mrzí, ale bylo to jinak správné rozhodnutí."

Beni Simitči (Sparta): „Dnes jsme bohužel hráli bez obou Paraguayců, kteří jsou zdravotně indisponovaní a nechtěli jsme riskovat nic horšího. Kluci předvedli výborný výkon. Celý zápas jsme kontrolovali, měli jsme víc na nohách míč, více šancí, ale bohužel se některým nedařilo ve stoprocentních šancích. Slavie ve druhém prodloužení šla do powerplay, třicet vteřin do konce jsme dostali gól, na který jsme se sice připravovali, ale kluci asi únavou ztratili koncentraci. Vlastními chybami jsme přišli o první bod v sérii, nicméně to není konec, čeká nás podobně jako loni dlouhá série.“

Statistiky

Další aktuality

Sparta prolomila mlčení. Chystá představit nováčky
Sparta prolomila mlčení. Chystá představit nováčky 30.07.2022

Podruhé od posledního zápasu sezony 2021/2022 Sparta prolomila své mlčení. Poprvé se tak stalo po losu soutěže, nyní vedení klubu nabídlo fanouškům více informací, ale pouze jednu konkrétní.

Rozlosováno. Mistr začne novou sezonu zápasem s Olympikem Mělník
Rozlosováno. Mistr začne novou sezonu zápasem s Olympikem Mělník 09.06.2022

Zástupci týmů 1. Futsal ligy se sešli ve čtvrtek v sídle FAČR na tradičním předsezónním Grémiu. Včetně tří nováčků z Perštejna, Vysokého Mýta a Olomouce. Součástí programu byl také los soutěžního ročníku 2022/2023, včetně Juniorské a Dorostenecké ligy futsalu.

Vedení futsalu chystá certifikované livestreamy. Chce nabízet kvalitu
Vedení futsalu chystá certifikované livestreamy. Chce nabízet kvalitu 08.06.2022

1. Futsal liga vysílá své zápasy na ČT sport, ale také ve většině případů nabízí livestreamy na internetu. V loňské sezoně vysílaly nejvyšší soutěž klubové či svazové YouTube kanály nebo Tipsport. Jak to ale bude v sezoně 2022/2023?