Slávisté v úvodu neproměnili několik šancí, a tak se po pěkné kombinaci dostali do vedení Démoni, když Fichter nasměroval za Vondráčkova záda střílený centr Hrdého. Sešívaní ale do poločasu třemi brankami skóre otočili ve svůj prospěch – nejprve Leovski vyrovnal v páté minutě, minutu na to Křemen levou nohou napálil břevno a míč se od gólmana odrazil za brankovou čáru. Nekompromisní zakončení ještě předvedl Hrdina.

Po přestávce se vytáhl svým uměním přesně zakončit Jošt: nejprve přesnou střelou z první, pak technickým obloučkem a svůj čistý hattrick završil první brankou hlavou ve své kariéře. Jako poslední přidal branku Hrdina, který si vytvořil střeleckou pozici několika precizními stahovačkami. Slávisté celou řadu šancí nevyužili, ke druhému gólu nepustil naopak hosty koncentrovaně chytající Vondráček.

David Jošt (Slavia): „První poločas nebyl z mé strany vůbec dobrý, až jsem se bál, že mne zase opouští forma před play-off jako minulý rok. Druhý poločas byl lepší. Byli se na mě podívat kamarádi, kteří šli o přestávce na pivo a ty první dva góly neviděli, tak jsem musel přidat ještě jeden. Jsem ale hlavně rád, že jsme celý zápas v pohodě zvládli a bez problémů si připsali tři body.“

Karel Kruliš (trenér Démonů): "Dnešní zápas byl velice těžký, jelikož soupeř už víceméně zkoušel své herní situace na play off, ale my ještě pod tíhou záchrany dělali chyby, které soupeř uměl potrestat. Přesto, že jsme zápas prohráli, tak jsme dnes spokojení se záchranou v nejvyšší soutěži. Soupeři gratuluji k vítězství a přeji mnoho úspěchů v playoff proti odvěkému rivalovi. Nás ještě čeká pohárové utkání a poté přijde konec sezony. Všem našim fanouškům děkujeme za podporu a těšíme se v příští sezoně v ochozech v České Lípě."

Statistiky

Další aktuality

Semifinále začne v Plzni ve středu 23. dubna
Semifinále začne v Plzni ve středu 23. dubna 11.04.2025

Máme tu program semifiále letošního play off. Jako první přivítá Plzeň ve středu 23. dubna Liberec, o dva dny později pak Chrudim změří síly s Helasem. Loňští finalisté budou v obou případech favoritem na postup. Dařilo se jim proti semifinálovým soupeřům i v obou duelech v základní části.

Helas udeřil v Edenu v závěru a postupuje do semifinále!
Helas udeřil v Edenu v závěru a postupuje do semifinále! 04.04.2025

Byla to další strhující futsalová bitva! Helas v Edenu stejně jako v prvním a třetím utkání vedl, bojující slávisté se nevzdali a dotáhli stav na 3:3. V posledních vteřinách nakonec Směřička a Sznapka poslali dvěma góly brněnský tým do semifinále! V něm Helas čeká Chrudim.

Z kabiny: V pátek se v Edenu rozhodne o postupujícím!
Z kabiny: V pátek se v Edenu rozhodne o postupujícím! 03.04.2025

Rozhodující pátý zápas je tady! V pátek se v Edenu dozvíme jméno posledního semifinalisty letošního play off 1. Futsal ligy. Slavia bez Kuchty a Hrdiny vyzve Helas, za který nenastoupí Zdráhal. Stav série je 2:2, radovat se může jenom jeden.