Podle kapitána Olympiku Jiřího Vokouna, který stejně jako Gabčo nastoupil proti svému bývalému týmu, nebyl mělnický výkon vůbec špatný. Na rozdíl od prvního vzájemného duelu v sezoně, který sparťané vyhráli 8:0.

„Sparta měla jasnou převahu v držení míče a hledala skulinky v naší obraně, ale defenzivní činnost nám fungovala velmi dobře, kterou podpořil až nesmyslnými zákroky Honza Žežulka. Bohužel to ale na Spartu nestačilo, nedařilo se nám dotáhnout brejky až do konce a taky nám chyběla trocha štěstí při závarech před sparťanskou brankou, kterých jsme měli několik,” popsal páteční duel Jiří Vokoun.

Domácí se gólově přihlásili až ve druhém poločase. Trefami Kalabise a Martince se vrátili na kontakt. Sparta ale po chvíli znovu odskočila a ztrátu nedopustila. Trenér Pražanů Beni Simitči byl po všech stránkách spokojený: „Zápas jsme museli vyhrát, kvalitu máme vyšší než Mělník. Je škoda, že jsme nevyhráli větším rozdílem, protože hned v prvních minutách jsme nedali pět nebo šest šancí. Jsem s výkonem kluků velmi spokojen, odevzdali své maximum a máme tři body. To je nejdůležitější.“

Zápas měl i charitativní podtext, domácí klub se rozhodl kompletní výtěžek ze vstupného odkázat válkou sužované Ukrajině. Do haly zamířily na tři stovky fanoušků. „Děkujeme za podporu všem, co jste dnes přišli. Takhle narvanou halu jsme neviděli alespoň dva roky,” těšilo vedení Olympiku.

Statistiky

Další aktuality

Sparta prolomila mlčení. Chystá představit nováčky
Sparta prolomila mlčení. Chystá představit nováčky 30.07.2022

Podruhé od posledního zápasu sezony 2021/2022 Sparta prolomila své mlčení. Poprvé se tak stalo po losu soutěže, nyní vedení klubu nabídlo fanouškům více informací, ale pouze jednu konkrétní.

Rozlosováno. Mistr začne novou sezonu zápasem s Olympikem Mělník
Rozlosováno. Mistr začne novou sezonu zápasem s Olympikem Mělník 09.06.2022

Zástupci týmů 1. Futsal ligy se sešli ve čtvrtek v sídle FAČR na tradičním předsezónním Grémiu. Včetně tří nováčků z Perštejna, Vysokého Mýta a Olomouce. Součástí programu byl také los soutěžního ročníku 2022/2023, včetně Juniorské a Dorostenecké ligy futsalu.

Vedení futsalu chystá certifikované livestreamy. Chce nabízet kvalitu
Vedení futsalu chystá certifikované livestreamy. Chce nabízet kvalitu 08.06.2022

1. Futsal liga vysílá své zápasy na ČT sport, ale také ve většině případů nabízí livestreamy na internetu. V loňské sezoně vysílaly nejvyšší soutěž klubové či svazové YouTube kanály nebo Tipsport. Jak to ale bude v sezoně 2022/2023?