BŘEZEN 5, 2022
PŘEDPOSLEDNÍ KOLO NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽE PŘIHRÁL RAPIDU DO CESTY UTKÁNÍ S PRAŽSKOU SLAVIÍ. RAPID CHTĚL NAVÁZAT NA VÝKONY ZE VZÁJEMNÝCH ZÁPASŮ S TÍMTO SOUPEŘEM A ZÁROVEŇ NA DÁLKU SLEDOVAL SOUBOJ ŽABINSKÝCH VLKŮ BRNO, HLAVNÍHO KONKURENTA V BOJI O ZÁCHRANU.
Před utkáním byla matematika v boji o záchranu jasná. Pokud by Rapid uhrál minimálně stejný bodový zisk jako Žabinští Vlci v domácím utkání proti Liberci, mohl slavit jistotu záchrany.

Bohužel úvod utkání jakoby kopíroval minulé utkání proti Plzni. Rapid sice v úvodní minutě zahrozil, poté však převzala iniciativu Slavia, která dokázala trestat nedůraz a nedůsledné bránění Rapidu a také využívala slabého pohybu hráčů Rapidu. V tomto ohledu byl slabý především výkon brazilské trojice Mello, Fernando, Pedro. Hráči, kteří měli být v utkání se silnými soupeři oporami, bohužel svou úlohu poněkolikáté vůbec nezvládli.

Nebylo se tak čemu divit, že si Slavia otevřela střelecký účet a utkání s míčem u sálovek si užívala. V průběhu prvního poločasu Slavia dokázala skórovat šestkrát a po prvním poločase vedla 6:0. Do druhého poločasu obě mužstva protočila sestavy, na hřišti v dresu Rapidu se dostávali do hry dorostenci z kategorie U17 a minimálně v pohybu a nasazení naprosto předčili své zahraniční spoluhráče. I ve druhém dějství byla Slavia lepší a vytvářela si šance, přesto byl výkon Rapidu mnohem sympatičtější, za což byl odměněn alespoň čestnou brankou v poslední minutě Dominik Maxa, který si připsal první prvoligovou branku ve své futsalové kariéře. Přesto jeho branka nestačila na víc, než na kosmetickou úpravu skóre na 1:9 z pohledu Rapidu.

Rapid předvedl proti Slavii jeden z nejhorších výkonů své prvoligové historie, přesto mohl po utkání slavit záchranu v nejvyšší soutěži! FTZS Liberec dokázal zvítězit na palubovce Žabinských Vlků 3:2 a tím zajistil Rapidu záchranu v 1. Futsal lize. S jejím letošním ročníkem se rozloučí Rapid atraktivním zápasem na palubovce Sparty Praha.

Matěj Čapek (předseda FC Rapid Ústí nad Labem): „Výkon se Slavií je pro mě velkým zklamáním, především výkon zahraničních hráčů byl několikátý zápas v řadě slabý. Zklamaní z výkonu vyvažují další herní minuty našich mladíků a především definitiva záchrany v nejvyšší soutěži.“

David Frič (trenér SK Slavia Praha): „Jsem rád, že jsme zápas rychle rozhodli a mohli protočit všechny hráče, to bylo to nejdůležitější. Nakombinovali jsme to tak , že kluci hráli spolu jako v juniorce a že s nimi hrál Radim Záruba, nabrali dobré zkušenosti a nezklamali. Jsem rádi, že to takhle proběhlo, ale na druhou stranu intenzita zápasu byla extrémně nízká.“

Statistiky

Další aktuality

Fantastické severočeské derby rozhodl v samém závěru Chomutov
Fantastické severočeské derby rozhodl v samém závěru Chomutov 02.10.2023

Severočeské derby Chomutov vs. Kadaň bylo před zaplněnou halou reklamou na futsal. Před kamerami projektu Futsalové pondělí padlo čtrnáct branek. Kadaňští na soupeřově palubovce dvakrát vedli, ale Baník vždy otočil. Hrdinou se stal Filip Schreiner.

VÝSLEDKY: Derby plné zvratů nakonec překlopil na svou stranu Chomutov
VÝSLEDKY: Derby plné zvratů nakonec překlopil na svou stranu Chomutov 02.10.2023

Základní část 1. Futsal ligy 2023/2024 nabídla zápasy 4. kola. Podívejte se na kompletní program.

Futsalové pondělí pokračuje severočeským derby
Futsalové pondělí pokračuje severočeským derby 01.10.2023

Pouhých dvacet kilometrů od sebe dělí Chomutov a Kadaň. Tyhle dvě města se v pondělí střetnou v rámci 4. kola 1. Futsal ligy a vy se můžete těšit na přímý přenos z tohoto derby!