Úvod utkání patřil tenktokrát hostujícím hráčům. Hráči Interobal zužitkovali své obléhání již ve 3. minutě, kdy se nikým nehlídaný prosadil Dušan Künstner a začal své střelecké představení. Už o dvě minuty později zvyšoval po krásné kombinaci kapitán Lukáš Rešetár na 2:0 pro Plzeň. Povedený start do utkání potvrdil snadným gólem Peter Kozár, který na konci 8. minuty zvyšoval už na 3:0. To hráčům Interobalu nestačilo a za další tři minuty se podruhé v utkání prosadil Dušan Künstner. Zbylé šance v prvním poločase už Plzeňští neproměnili a po prvních dvaceti minutách měli náskok čtyř branek.

Jenže hned po několika vteřinách druhého ůoločasu se náskok znovu rozrostl. Povedenou akci tentokráte zakončil ten nejpovolanější - Michal Seidler. Na něj vzápětí navázal Dušan Künstner, který zkompletoval hattrick. V polovině druhé dvacetiminutovky předvedl výstavní granát Michal Holý, který svou střelu poslal do sítě o břevno a dal Plzni vedení 7:0. V závěru střetnutí se dvakrát prosadil Martin Zdráhal a určil končné skóre zápasu na 9:0 pro hosty z Plzně.

Matěj Čapek (Rapid Ú. nad L.): „Chtěli jsme co nejdéle držet čisté konto, bohužel tento plán vzal za své hned po dvou minutách po našem laxním bránění. Úvod utkání byl z naší strany nekoncentrovaný a nedůrazný směrem do obrany. I když Plzeň má vysokou kvalitu, kterou potvrzovala v průběhu celého utkání, roli favorita jsme jí v úvodu utkání hodně ulehčili. Soupeři patří gratulace k zasloužené výhře.“

Dušan Künstner (hráč Plzně): „Myslím si, že od začátku jsme měli zápas pod kontrolou. Ústí jsme nedali žádnou šanci na to, aby přemyslelo nad ziskem nějakého bodu. Jsme rádi, že jsme opět do zápasu vstoupili dobře a odskočili jsme soupeři rychle na rozdíl tří gólů. Potom už se nám hrálo klidněji a bez problému jsme dovedli utkání k vítězství.“

Statistiky

Další aktuality

Z kabiny: Perštejn se chce v neděli znovu opřít o své skvělé fanoušky
Z kabiny: Perštejn se chce v neděli znovu opřít o své skvělé fanoušky 26.11.2022

Desáté kolo uzavřou v neděli dva duely. Uvidí je fanoušci v Kadani a Liberci. Přečtěte si, co řekli aktéři zápasů.

Plzeňští naháněli v Ústí gólový náskok v čele tabulky
Plzeňští naháněli v Ústí gólový náskok v čele tabulky 25.11.2022

Futsalisté Plzně znovu navýšili svůj gólový náskok na Chrudim. V pátečním utkání desátého kola vyhráli na palubovce Rapidu Ústí nad Labem vysoko 10:0.

Jošt ve formě. Svým hattrickem překonal hranici sta vstřelených ligových branek
Jošt ve formě. Svým hattrickem překonal hranici sta vstřelených ligových branek 25.11.2022

Slavia je na vítězné vlně. I díky střelci Davidovi Joštovi. Ten po Spartě v poháru dokázal skolit i českolipské Démony. Sešívaní v pátek vyhráli souboj 10. kola v České Lípě 6:3.