Mohli bychom začít zápasy za reprezentační devatenáctku proti Francii, bylo to hodně cenné vítězství a pak tvrdá lekce, jak na to vzpomínáte?

Myslím si, že nás před prvním utkáním trochu špatně odhadli a před druhým zápasem jim asi trenér promluvil do duše. V Teplicích už byli trochu jinde, ukázali svoji kvalitu a moc nám míč nepůjčovali. Já jsem to už párkrát se spoluhráčem Patrikem Vaňkem z Dynama z ligy zažil, protože jsme už párkrát v této sezoně inkasovali podobný, možná i horší výsledek, a tak jsem věděl, že je třeba hrát dál po každém dalším inkasovaném gólu. Příjemné to není nikdy, ještě k tomu na mezinárodní úrovni.

Nasbíral jste v tom zápase pár faulů, to bylo z přemíry snahy?

Bylo to těžké je ubránit čistě, ale musím přiznat, že dva byly z mé strany zbytečné.

Mohu se zeptat na ten úvod, kdy kvůli technice nehrála hudba při hymnách. Co jste jako kapitán v tu v chvíli prožíval?

My jsme čekali, co se bude dít. Pak ale Francouzi spustili, mají údernou hymnu, šlo jim to se do toho opřít. Ale my jsme se pak také snažili, dali jsme do toho všechno a zvládli jsme to se ctí.

Co vaše futsalová budoucnost? Dynamo sestupuje…

Uvidíme, jak to se mnou bude příští rok. Moje kroky vedou na univerzitu do Ameriky. Tam asi futsal neznají. (úsměv) Ale pevně věřím, že až se za čtyři roky vrátím, tak tady zase něco s kluky vymyslíme a mohli bychom to zpátky vykopat.

Co budete v USA studovat?

Kondičního trenéra v Severní Karolíně. Budu tam čtyři roky, ale určitě se vrátím a pak budu hrát zase tady.

Na kvalifikaci do Portugalska ale ještě pojedete, ne?

Určitě mám čas! Uvidím, zda přijde nominace, zda mi trenér bude věřit dál. Šance určitě máme, to jsme si ukázali v tom prvním zápase proti Francii. Nesmíme ale podcenit ani Řecko a Kypr, budou za ně hrát přece jenom jejich nejlepší hráči. Musíme jít zápas od zápasu, dobré je, že před posledním zápasem s Portugalskem bude den volna. Věřím, že se s nimi porveme o postup.

Pojďme ještě k Dynamu. V první sezoně se uhrálo spousta bodů v domácí hale, letos to nevyšlo. Čím to podle vás bylo?

Já jsem to dřív sledoval z hlediště jako divák, ale od té doby, co se zapojuji, je to jinak. Je těžké najít odpověď, někdy nám nepřálo štěstí, hrozně mě to mrzí, že jsme fanouškům neudělali radost a vyhráli jen jednou, a ještě k tomu venku. Ještě nás čeká jedno domácí utkání, zkusíme uhrát nějaký dobrý výsledek.

Další aktuality

Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky
Filip Vaktor: Slavia mi pomohla futsalově i lidsky 04.06.2024

Do Prahy přišel před čtyřmi lety jako mladý hráč sbírat zkušenosti s vrcholovým českým futsalem, odchází jako opora základní sestavy a ostřílený slovenský reprezentant. Filip Vaktor bude na působení v Edenu vzpomínat v dobrém. Nevyloučil, že se jednou může vrátit.

Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy
Tomáš Galia: Naše cíle nebyly jen výstřely do tmy 30.05.2024

Trenér Helasu Brno Tomáš Galia před začátkem sezony vyhlásil dva cíle - dvě semifinále - v Poháru SFČR a v 1. Futsal lize. Ten první byl finálovou účastí překonán, na ten druhý jeho klub dosáhl po 19 letech. Při ohlédnutí za skončenou sezonou zkušený trenér nepotvrdil, zda Helas povede i v další sezoně.

Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak
Marek Kopecký: Jestli chceme titul, musíme jezdit jinak 19.05.2024

Zatímco po výhře v Heřmanově Městci trenér Plzně Marek Kopecký své hráče chválil, po domácí prohře žádný důvod k pozitivnímu hodnocení nenašel. Hlavní rozdíl viděl v bojovnosti a nasazení, které jeho svěřenci musí v pokračování série změnit, aby uspěli.