Svěřenci trenéra Felipe Condeho po reprezentační pauze sestřelili obě pražská „S“. Nejprve na domácí palubovce přejeli Slavii 6:0 a pak v Sportcentru v Řepích stejným rozdílem přehráli i Spartu (8:2). Navázali tak na úvodní výhry nad Rapidem Ústí nad Labem 13:1 a Českou Lípou 4:1. Pouhé čtyři inkasované branky jsou dobrou vizitkou nejenom obrany ale také nového brazilského brankáře, který používá futsalové jméno Dudu. Střelecky se daří další dlouholeté opoře – Max už má na svém kontě deset branek, pětkrát poslali míč do sítě Éverton a Pavel Drozd, třikrát David Drozd a také Dominik Balog. Velkou silou disponuje zejména sehraná reprezentační čtyřka. Stále platným hráčem je také legendární Roman Mareš.

Portugalský trenér Svarogu André Guimaraes před sezonou také vytyčil nejvyšší cíle a zatím má na svém kontě pět výher a jednu remízu. Jeho svěřenci ztratili jen v úvodním duelu v Edenu se Slavií, mezi pěti výhrami je nejzvučnější ta domácí nad Spartou 7:4. V posledním kole Svarog s přehledem zvládl utkání v Mělníce, který je zejména na své palubovce nepříjemným soupeřem. Nejlepším teplickým střelcem je zatím Adriano, který nastřílel stejně jako Max už deset branek. Jair Varella už má čtyři přesné zásahy, třikrát se stihla trefit do sítě také poslední posila William. Zajímavá je situace na brankářském postu, kde o post jedničky bojují Martin Mareš a Michal Hůla.

Oba týmy se v minulém play-off utkaly v semifinále, vítězně ze série vyšla Chrudim, která vyhrála 3:1 na zápasy a postoupila do finále. Hlavně tým z Teplic se od té doby výrazně proměnil.

Komentáře před utkáním:

Martin Doša (hráč FK Chrudim): „Zápas s Teplicemi bude náročný. Chceme ho vyhrát a odskočit v tabulce všem týmům. Musíme být plně koncentrováni celých čtyřicet minut a nedělat mnoho chyb, protože ty by mohly rozhodnout zápas. Teplice udělaly řadu změn, ale je to tak každý rok. Já se plně soustředím na nás a věřím, že se diváci mají na co těšit. Atmosféra je díky chrudimským fanouškům pokaždé super, a i v úterý nás určitě budou hnát za vítězstvím.“

Michal Hůla (brankář Svarog FC): „V úterním zápase nás čeká jeden z našich hlavních konkurentů v boji o nejvyšší příčky. Očekávám velice vyrovnané utkání, které budou rozhodovat maličkosti. Věřím, že v Chrudimi předvedeme kvalitní výkon a uděláme další krok k našemu cíli.“

Další aktuality

Přestávku naruší nedělní dohrávka v Českých Budějovicích
Přestávku naruší nedělní dohrávka v Českých Budějovicích 28.01.2022

Třetí kolo 1. Futsal ligy bude konečně kompletně dohrané. V neděli se totiž uskuteční dohrávka v hale Dynama PCO České Budějovice, kam přijede Olympik Mělník.

Lukšija po návratu do Brna: Zvláštní pocit, spletl jsem si i dveře od kabiny
Lukšija po návratu do Brna: Zvláštní pocit, spletl jsem si i dveře od kabiny 21.01.2022

Hned dvě velké rány inkasoval v zápase Helasu se Spartou Tarik Lukšija. K nepříjemnému debaklu 1:7 si v samotném konci utkání poranil koleno.

David Cupák: Hlavní motivace? Skončit před Spartou!
David Cupák: Hlavní motivace? Skončit před Spartou! 19.01.2022

Kapitán Helasu David Cupák patří i v této sezoně k hlavním tahounům, což dokazují jeho statistiky: deset branek a šest asistencí. Brněnskému klubu se začíná vyplácet dlouhodobá práce, na své palubovce porazil Slavii a Spartu a na vítězné vlně vystoupal tabulkou a chce se na špičce udržet. Zkušený futsalista v našem rozhovoru pochválil také práci trenéra Tomáše Galii.