Celek z Podvinného mlýna vstoupil do nového ročníku nejvyšší futsalové soutěže v pozměněném složení a začátek soutěže Spartu nezastihl v nejlepší formě. Po výhře v Ústí a remíze s Chrudimí ztratili rudí duely s Teplicemi, Slavií i Mělníkem. Když bylo Spartě nejhůře, mohla se opřít o kolumbijského kouzelníka Angellota, jenž velkou měrou napomohl k výhrám nad českobudějovickým Dynamem a v odvetě s červenobílým celkem.

Sparta do další části sezony posílila. Z Olympiku Mělník přišel Josef Gabčo, jenž se poprvé střelecky prosadil na palubovce v Českých Budějovicích. Simitčiho družina se zvedla. V průběhu ledna a února natáhla vítěznou sérii na osm střetnutí. Další porážka přišla až v hale pozdějšího mistra, plzeňského Interobalu.

Sparťané ale najeli znovu na vítěznou šňůru, na jejímž konci oplatili porážku Plzni. Na závěr základní části pak přišly porážky s Chrudimí a Teplicemi. Naděje na třetí místo po základní části byla ta tam. Podruhé v historii se tak schylovalo ve čtvrtfinále k pražskému derby. V sezoně 2017/2018 postoupila Sparta hladce ve třech zápasech. Tentokrát se série protáhla až na pět zápasů.

Slavia sice získala první duel v sérii po vítězství 1:0. Sparta ale průběh čtvrtfinále otočila. Získala duel v Edenu 5:4 a zvítězila i doma v UNYP aréně na pokutové kopy po dalším vyrovnaném duelu. Rozhodovaly maličkosti, které se nakonec přiklonily na sešívanou stranu v závěru série. Nejprve slávisté doma postoupili po výhře v prodloužení, na závěr pak zvítězili i na Podvinném mlýně 5:4.

Velké zklamání pro celou Spartu, a hlavně pro trenéra Beniho Simitčiho, který neúspěch jen velice těžko skousával. „Po zápase jsem pogratuloval všem ze Slavie, protože tak se sparťani chovají, ke gratulacím není co dodat. Určitě nevyhrál lepší tým, vyhrál šťastnější,“ uvedl hlavní lodivod rudé flotily.

V produktivitě opět v dresu Sparty dominoval kolumbijský reprezentant Angellot. Čtyřicet šest kanadských bodů v devatenácti zápasech. Kolumbijec nestačil pouze na plzeňského Tomáše Vnuka, který si však uspořádal v bodování vlastní soutěž a získal ocenění Nejlepší cizinec ligové sezóny 2020/2021. Produktivní byli i češti reprezentanti Lukáš Křivánek a Jiří Vokoun, kteří se taktéž udrželi nad průměrem bodu na zápas.

Sparta však nezahálela a v průběhu letní pauzy přivedla do týmu brněnské duo Tarika Lukšiju a brankáře Andreje Mykytjuka. Na brankářském postu zvýší konkurenci i navrátilec do sparťanského dresu Cristiano Cardoso, jenž se vrací z Kosova. Na Podvinném mlýně potvrdili další působení i Lukáš Křivánek, Carlinhos, Angellot nebo Jesús Gualda.

Další aktuality

OHLASY: Po pauze uvidíme hned severočeské derby
OHLASY: Po pauze uvidíme hned severočeské derby 22.09.2021

Nejvyšší futsalová soutěž se hrála naposledy 12. září. V pátek se vrací a fanoušci uvidí hned dva zápasy. V neděli pak pokračuje 4. kolo duelem v Ústí nad Labem. Přečtěte si ohlasy.

V CSKA Sofia to nevyšlo. Kirov propadl futsalu, v Lípě chytá už pět let
V CSKA Sofia to nevyšlo. Kirov propadl futsalu, v Lípě chytá už pět let 15.09.2021

Fotbal hrál za CSKA Sofia. Tam to ale nevyšlo. Na univerzitě se dostal k jinému sportu, kde je potřeba kulatý nesmysl. Z Milena Kirova se stal futsalista.

Liberec dominoval v severočeském derby. Mužem utkání se stal brankář Dlask
Liberec dominoval v severočeském derby. Mužem utkání se stal brankář Dlask 13.09.2021

Třetí kolo v nové sezoně přineslo další severočeskou bitvu. Tentokrát pod Ještěd zavítala sousední Česká Lípa, která měla úvodem ligy těžký los a na své první body čeká. Naopak Liberec zvládl svůj předešlý zápas v Ústí na jedničku, kdy za přesvědčivou výhru 5:0 nad Rapidem sebral všechny body.