Když byl na začátku května Ondřej Černý respondentem svého jmenovce Zlámala, který mj. působí jako reportér webu UEFA, uvedl, že k tomu, aby mohl kupovat letenku do Pobaltí, musí uspět během konkurzu v konkurenci 76 rozhodčích z celého světa, přičemž dvacet z nich je z Evropy. Nyní je jasné, že hlavní arbitr finále ME 2018, který se na jaře představil ve finále Ligy mistrů, si připíše další velký úspěch.

Ondřej Černý před časem v pořadu eFutsal Talk prozradil, že na světovém šampionátu v Litvě se bude premiérově využívat i VIR, což obdoba fotbalového VAR, který známe z české ligy a mezinárodních soutěží.

Nominace rozhodčích na MS je zajímavá také tím, že v ní figuruje ruská rozhodčí Irina Velikanovová. Na tu si možná naši fanoušci futsalu vzpomenou, protože loni v únoru pískala v rámci české kvalifikační skupiny rozhodující souboj našeho týmu o přímý postup na MS s Kazachstánem.

Ondřeji Černému je třeba poděkovat za další skvělou propagaci českého futsalu a popřát mu, aby se na jeho výkony snášela jenom chvála. Ideálně ve stejném měřítku jako v případě rozhodčích na letošním ME ve fotbale.

Další aktuality

Sparta prolomila mlčení. Chystá představit nováčky
Sparta prolomila mlčení. Chystá představit nováčky 30.07.2022

Podruhé od posledního zápasu sezony 2021/2022 Sparta prolomila své mlčení. Poprvé se tak stalo po losu soutěže, nyní vedení klubu nabídlo fanouškům více informací, ale pouze jednu konkrétní.

Rozlosováno. Mistr začne novou sezonu zápasem s Olympikem Mělník
Rozlosováno. Mistr začne novou sezonu zápasem s Olympikem Mělník 09.06.2022

Zástupci týmů 1. Futsal ligy se sešli ve čtvrtek v sídle FAČR na tradičním předsezónním Grémiu. Včetně tří nováčků z Perštejna, Vysokého Mýta a Olomouce. Součástí programu byl také los soutěžního ročníku 2022/2023, včetně Juniorské a Dorostenecké ligy futsalu.

Vedení futsalu chystá certifikované livestreamy. Chce nabízet kvalitu
Vedení futsalu chystá certifikované livestreamy. Chce nabízet kvalitu 08.06.2022

1. Futsal liga vysílá své zápasy na ČT sport, ale také ve většině případů nabízí livestreamy na internetu. V loňské sezoně vysílaly nejvyšší soutěž klubové či svazové YouTube kanály nebo Tipsport. Jak to ale bude v sezoně 2022/2023?