Když byl na začátku května Ondřej Černý respondentem svého jmenovce Zlámala, který mj. působí jako reportér webu UEFA, uvedl, že k tomu, aby mohl kupovat letenku do Pobaltí, musí uspět během konkurzu v konkurenci 76 rozhodčích z celého světa, přičemž dvacet z nich je z Evropy. Nyní je jasné, že hlavní arbitr finále ME 2018, který se na jaře představil ve finále Ligy mistrů, si připíše další velký úspěch.

Ondřej Černý před časem v pořadu eFutsal Talk prozradil, že na světovém šampionátu v Litvě se bude premiérově využívat i VIR, což obdoba fotbalového VAR, který známe z české ligy a mezinárodních soutěží.

Nominace rozhodčích na MS je zajímavá také tím, že v ní figuruje ruská rozhodčí Irina Velikanovová. Na tu si možná naši fanoušci futsalu vzpomenou, protože loni v únoru pískala v rámci české kvalifikační skupiny rozhodující souboj našeho týmu o přímý postup na MS s Kazachstánem.

Ondřeji Černému je třeba poděkovat za další skvělou propagaci českého futsalu a popřát mu, aby se na jeho výkony snášela jenom chvála. Ideálně ve stejném měřítku jako v případě rozhodčích na letošním ME ve fotbale.

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Velké čtvrtfinálové zklamání pro Simitčiho Spartu
OHLÉDNUTÍ: Velké čtvrtfinálové zklamání pro Simitčiho Spartu 27.07.2021

Posledním týmem, který ukončil svou pouť v uplynulém ročníku ve čtvrtfinále play-off, byla pražská Sparta. Nutno podotknout, že pro širokou veřejnost se jednalo o překvapení. Svěřenci Beniho Simitčiho narazili v derby na Slavii, se kterou v posledních pěti sezonách nasbírali pět vítězství a pouze jednu porážku. Čtvrtfinálová série se protáhla až do pátého zápasu, kde se však radovali slávisté.

OHLÉDNUTÍ: Helas popáté v řadě v play-off. Stopka opět ve čtvrtfinále
OHLÉDNUTÍ: Helas popáté v řadě v play-off. Stopka opět ve čtvrtfinále 21.07.2021

Tradiční brněnský celek Helas má za sebou další sezonu. Nedá se říct, že by se jednalo o ročník, jenž by Brno zklamal. Určitě se ale dalo vytěžit více. Helas již popáté v řadě postoupil do play-off, opět ale vypadl už ve čtvrtfinále. Se Svarogem ale sehrál dva vyrovnané duely. Nechybělo mnoho a tato série se mohla pořádně zamotat.

Přehled nejlepších futsalistů. Kdo kraloval anketám v uplynulé sezoně?
Přehled nejlepších futsalistů. Kdo kraloval anketám v uplynulé sezoně? 09.07.2021

Sezona 2020/2021 definitivně 30. června skončila. Pojďme si přehledně shrnout všechny futsalové ankety, které se vyhlašovaly.