Dovolte připomenout, že novým předsedou FAČR se stal první předseda SFČR a jeho současný čestný předseda Petr Fousek, do Výkonného výboru FAČR byl zvolen trenér futsalové reprezentace České republiky Tomáš Neumann. Současný předseda SFČR Otakar Mestek byl v devadesátých letech minulého století dlouholetým sekretářem tehdejšího předsedy Petra Fouska, který poté, co byl jmenován do funkce Generálního sekretáře FAČR, předal futsalové předsednictví do rukou Otakara Mesteka.

Právě s ohledem na vývoj fotbalových voleb se oba současní lídři českého futsalu dohodli, že největším prospěchem pro náš sport bude, pokud jej povedou společně. Daniel Kolman proto stáhl svou kandidaturu, aby stávajícímu předsedovi umožnil dokončit minimálně toto řádné volební období z pozice předsedy a přijal nabídku stát se po boku Otakara Mesteka Generálním manažerem SFČR.

„Před Valnou hromadou FAČR byla situace nějaká, nyní je jiná. Od začátku jsme se k tomu s Otou stavěli tak, aby situace byla pro futsal co nejpříznivější. Veřejně i neveřejně jsem říkal, že to není o egu a ješitnosti, nešlo mi o funkci, ale o to, abychom mohli co nejvíce rozvíjet futsal a adekvátně ho posouvali tak, jak si zaslouží. Z pozice Generálního manažera, ředitele sekretariátu, je jedno jak tu funkci budeme nazývat, budu mít kompetence a možnosti podílet se na změnách a restrukturalizaci tak, jak jsem si předsevzal před několika měsíci, kdy jsem se rozhodl kandidovat na předsedu SFČR. Vize, jak změnit a posunout český futsal neměním ani o centimetr. Jsou nutné a nezbytné. Jsem velmi rád, že součástí sekretariátu bude také Petra Panchartková,“ komentoval aktuální vývoj Daniel Kolman.

Součástí změn je odchod dlouholetého sekretáře SFČR Martina Průši na jinou pozici v rámci FAČR, mimo strukturu sekretariátu SFČR. Právě na jeho pozici je navržen Daniel Kolman, jehož rezignace na post 3. místopředsedy VV SFČR je s ohledem na nemožnost vykonávat obě tyto pozice současně dále v platnosti.

Pokračující Předseda SFČR Otakar Mestek řekl: „Je pro mě čest dále pokračovat v čele Svazu futsalu ČR. To že je nyní novým předsedou FAČR můj dlouholetý spolupracovník, kolega a kamarád, je pro mě velká výzva a motivace. Danovi Kolmanovi bych rád poděkoval za státnický postoj a přístup. Dokázal, že mu primárně záleží na našem sportu. Od naší spolupráce si hodně slibuji. O její podobě máme konkrétní představu, kterou představíme členům VV SFČR na nejbližším zasedání. Zároveň bych rád poděkoval Martinovi Průšovi za jeho dlouholetou práci pro futsal, změny však považuji za nezbytné.“

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Velké čtvrtfinálové zklamání pro Simitčiho Spartu
OHLÉDNUTÍ: Velké čtvrtfinálové zklamání pro Simitčiho Spartu 27.07.2021

Posledním týmem, který ukončil svou pouť v uplynulém ročníku ve čtvrtfinále play-off, byla pražská Sparta. Nutno podotknout, že pro širokou veřejnost se jednalo o překvapení. Svěřenci Beniho Simitčiho narazili v derby na Slavii, se kterou v posledních pěti sezonách nasbírali pět vítězství a pouze jednu porážku. Čtvrtfinálová série se protáhla až do pátého zápasu, kde se však radovali slávisté.

OHLÉDNUTÍ: Helas popáté v řadě v play-off. Stopka opět ve čtvrtfinále
OHLÉDNUTÍ: Helas popáté v řadě v play-off. Stopka opět ve čtvrtfinále 21.07.2021

Tradiční brněnský celek Helas má za sebou další sezonu. Nedá se říct, že by se jednalo o ročník, jenž by Brno zklamal. Určitě se ale dalo vytěžit více. Helas již popáté v řadě postoupil do play-off, opět ale vypadl už ve čtvrtfinále. Se Svarogem ale sehrál dva vyrovnané duely. Nechybělo mnoho a tato série se mohla pořádně zamotat.

Rozhodčí Ondřej Černý si zapíská mistrovství světa
Rozhodčí Ondřej Černý si zapíská mistrovství světa 12.07.2021

Česká republika má prvního jistého českého účastníka přeloženého MS v Litvě. Instagramový účet Futsalbalkan zveřejnil převzatou nominaci deseti evropských rozhodčích. Mezi nimi nechybí česká stálice Ondřej Černý.