Začátek patřil Chrudimi, která si vypracovala několik nadějně vzhlížejících příležitostí. Poprvé ale udeřilo na druhé straně. Vnuk našel přesně na zadní tyči naběhnutého Gabriela Ricka, který se vrátil po odpykaném trestu, a domácí vedli 1:0. V osmnácté minutě trefil Éverton břevno, přesto bylo do přestávky srovnáno. David Drozd šikovně tečoval nástřel Évertona – 1:1.

Vstup do druhé půle patřil brankově opět Interobalu. Vahalův dlouhý pas tečoval hlavou mimo dosah Rennana Michal Seidler, když navíc v pětadvacáté minutě vymetl parádní střelou levou šibenici i Tomáš Vnuk, bylo rozhodnuto. Évertonovi opět rozezvučel břevno a další příležitost mu pokryl Ondřej Vahala.

Poslední hřebíček do pomyslné rakve Chrudimi pak zatloukl necelé čtyři minuty před koncem Peter Kozár, který tak zajistil, že Lukáš Rešetár získal i při jedenácté finálové účasti mistrovský titul – 4:1.

 

Tomáš Vnuk (hráč, SK Interobal Plzeň): „Bylo to strašně těžké, ale jsem rád, že jsme to vyhráli. Dohrávali jsme silou vůle, bylo vidět, že toho máme plné zuby. Každý zápas jsme hráli jako tým, což bylo nejdůležitější. Obrana vyhrává válku, a my tu válku nakonec vyhráli. Pokud tady zůstanu, tak se na Ligu mistrů těším.“

Lukáš Rešetár (hráč, SK Interobal Plzeň): „Nechci říct, že by byly tituly v Chrudimi snadné. S Plzní jsme ale byli v jiné pozici. I z osobního hlediska pro mě znamená titul hrozně moc. Vybojovali jsme to týmově. Kabina táhla za jeden provaz, na hřišti jsme nechali všechno. Ukázali jsme, že v zápasech s Chrudimí jsme odehráli pět vyrovnaných poločasů, to, že jsme sérii vyhráli 3:0, není náhoda. Myslím si, že zlomový moment finále byl druhý poločas v Chrudimi.“

Marek Kopecký (trenér, SK Interobal Plzeň): „Je to pro mě neskutečné. Když jsem do Plzně přišel před dvěma lety, tak jsem nečekal, že bychom mohli udělat mistrovský titul. Jsem na celý tým strašně pyšný. Projít play-off na devět zápasů a porazit Chrudim 3:0 na zápasy, tak prostě musíme něco umět. Věděli jsme, že pokud to chceme zvládnout, tak musíme jít na krev. Myslím si, že se za posledních patnáct let nestalo, že by vyhrál tým složený z Čechů a Slováků, ale jak je vidět, tak to jde. Musím před všemi smeknout.“

Statistika

Fotogalerie

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.

PŘÍMÝ PŘENOS: Třetí finále se uskuteční ve čtvrtek večer. Bude Plzeň slavit?
PŘÍMÝ PŘENOS: Třetí finále se uskuteční ve čtvrtek večer. Bude Plzeň slavit? 27.05.2021

Přímý přenos z třetího finále play off 2021 1. FUTSAL ligy začíná ve čtvrtek v 18:50. Výkop utkání je v 19:00. Živě ho můžete sledovat přímo zde přes YouTube kanál Futsal - FIFA ČR. Interobal Plzeň hostí FK Chrudim a vede 2:0 na zápasy. Zápas lze také sledovat na HbbTV, webu ČT Sport nebo přes web Tipsportu.