Plzeňský celek má za sebou dvě povedená utkání. V obou zvítězil těsně 3:2. V každém finálovém duelu zatím měl také dvougólového střelce, který rozhodl o zisku dvouzápasového vedení. V prvním případě se jednalo Tomáše Vnuka, který dlouhodobě podává skvělé výkony. V Chrudimi se možná trochu překvapivě jednalo o Tomáše Buchtu, který se náramně trefil taktéž dvakrát. „Nemůžu nic jiného než smeknout před dvacetiletým klukem,“ složil poklonu plzeňské hvězdičce trenér Marek Kopecký, který bude moct ve třetím zápase série využít slovenského reprezentanta Gabriela Ricka.

Opačná situace panuje na druhé straně barikády. Východočeský celek podal zlepšený výkon, ani ten však nestačil na zisk prvního bodu ve finálové sérii. Chrudim opět v utkání vedla, tentokrát dokonce o dvě branky. První zařídil tvrdou střelou do horního rohu branky Yuri, druhou pak dorážkou z bezprostřední blízkosti Martin Doša, který v pozápasovém rozhovoru hledal příčiny druhé prohry.  „Nemáme štěstí a neproměňujeme šance,“ měl jasno slovenský reprezentant. Brazilský trenér Felipe Conde bude pravděpodobně postrádat klíčovou postavu týmu Matěje Slováčka, který si zřejmě obnovil zranění zánártní kůstky.

Tomáš Vnuk (hráč, Interobal Plzeň): „Očekávám ještě větší jízdu Chrudimi, protože oni teď musí, my „jen“ můžeme. Uvidíme s čím a jakou sestavou na nás nastoupí, ale my musíme hrát pořád zodpovědně zezadu a nějaké šance se nám naskytnou. Věřím, že fanoušci dorazí a vyprodají halu do posledního povoleného místa a poženou nás!“

Felipe Conde (trenér, FK Chrudim): „Hlavním úkolem je co nejvíce redukovat chyby v defenzívě, které znamenaly naše dvě porážky. Musíme zopakovat útočný výkon z posledního zápasu, dát do toho maximum a vytvářet si brankové příležitosti. Náš tým je schopen zvrátit různé nepříznivé situace, uděláme pro to vše. Hráčům naprosto věřím.“

___________________________________________
SK Interobal Plzeň - FK Chrudim
ČT 19:00 | SH Lokomotiva
živě HbbTV a web ČT Sport
živě YouTube Futsal - FIFA ČR

Profil haly

SH Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň 2-Slovany
Kapacita 1500
Vstupenky 65 Kč dospělí
Sleva pro FUTič mládež do 130 cm ZDARMA

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.