„Nesmíme si připouštět, že nám chybí vyhrát pouze jeden zápas. Chrudim je obrovsky silná a přijedou k nám s tím, že už nemají co ztratit,“ uvedl plzeňský trenér. Trenér Felipe Conde potvrdil, že do dalšího zápasu pravděpodobně přišel o klíčového hráče sestavy.

Hostující celek se těžko dostával do zápasu, protože Východočeši nastoupili v obdivuhodném tempu. „Chrudim na nás vlétla a hrála od začátku skvěle. Měli jsme dlouho problém se vyrovnat s jejich tempem. Srovnali jsme se s tím až pět minut před přestávkou. Pomohl nám gól na začátku druhého poločasu,“ uvedl plzeňský kouč Marek Kopecký.

Interobal si nechtěl přidělávat starosti v okolí vlastního brankového území, proto se často uchyloval k delším balonům, které zároveň zaměstnávaly domácího brankáře. „Dlouhými míči jsme si pomáhali už v prvním zápasem. Věděli jsme, že do nás Chrudim půjde velkým presinkem. Je to taková pomoc než riskovat kolem svého brankoviště. Dělalo to Rennanovi problémy. Využili jsme toho, byla z toho standardní situace, po které se Tomáš Buchta skvěle trefil,“ pochválil svého svěřence západočeský lodivod, který se následně rozpovídal o mládežnickém reprezentantovi.

„Každý se mě ptá, proč právě Buchta, proč hraje v první čtyřce. Já ho ale moc dobře znám, na svůj věk je velice vyspělý. Je to obrovský talent a jenom to prokazuje tím, že ve dvaceti letech v hlavě zvládne tak těžký zápas. Dneska to jen završil. První gól fantasticky udělal. Nemůžu nic jiného než smeknout před dvacetiletým klukem,“ složil Kopecký poklonu plzeňské hvězdičce.

Brazilský trenér Chrudimi hledal příčinu porážky v inkasované brance na začátku druhé půle. „Po deseti vteřinách druhého poločasu ale uděláme těžko pochopitelnou chybu, po které Plzeň skórovala. Musíme zlepšit počínání ve druhých poločasech, protože se to znovu opakovalo. Začali jsme dobře a hráli jsme lépe, než v prvním zápase Měli jsme hodně šancí, ale i soupeř nehrál špatně. Musíme pokračovat v tvrdé práci i nadále, a pokusit se neopakovat stejné chyby,“ uvedl Felipe Conde, který v pozápasovém rozhovoru také reklamoval faul před třetí brankou Interobalu.

Velkou ztrátou pro chrudimský tým může být obnovené zranění Matěje Slováčka. „Uvidíme, jak to bude vypadat s Matějem Slováčkem po vyšetření. Někdo ze soupeřů ho trefil do stejného místa, kde měl zranění. Bylo to pro něj hodně bolestivé. Nemyslím si, že bude dostatek času na to, abychom ho mohli dát dohromady před třetím zápasem,“ potvrdil chrudimský trenér.

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.