První poločas se povedl lépe Interobalu. V 6. minutě našel svou přihrávkou Rešetár Buchtu, který střelou z první otevřel skóre. Míč se odrazil od břevna těsně za čáru. Na dalších dvou gólech měli podíl brankáři. Nejprve Karpiak dlouhým výhozem našel Ševčíka, ten zasekl a následnou střelou překonal Vahalu - 1:1. V 11. minutě pak vykopl Vahala dlouhý míč a našel hlavu skórujícího Zdráhala, jenž využil nedorozumění brankáře Karpiaka s Ostrákem - 2:1.

První zajímavý moment druhé půle byl nešťastný pro slávistického gólmana. Deset minut před koncem totiž Zdráhal roztrhnul loktem hlavu a zakrvácený Karpiak musel střídat. Ve 35. minutě se Interobal přiblížil postupu. Vnuk se dostal za obránce a tváří v tvář Vondráčkovi zvýšil na 3:1. Od té doby zkusila Slavia hru bez brankáře, jenže k vyrovnání nevedla. Naopak Vnuk do prázdné brány přidal svůj druhý gól v zápase a pak ještě vybojoval poslední trefu zápasu pro Rešetára - 5:1. Západočeši si tak zahrají své historicky první ligové finále. 

Marek Kopecký (trenér Plzně): "Vždycky je nejtěžší udělat ten poslední krok, ale kluci k tomu výborně přistoupili. Co jsme si řekli po taktické stránce, tak to do puntíku plnili. Troufnu si říct, že jsme až na pár výjimek Slavii k ničemu nepustili. Zejména potom ve druhém poločase a šli jsme si za tím postupem do historického finále pro Plzeň."

David Frič (trenér Slavie): "Naše výkony měly stoupající tendenci. Jsem celkově spokojený s tím, jak hráče pracují. Zaznamenali jsme velký progres. Všechny tři zápasy s Plzní byly vyrovnané, ačkoliv to skončilo 3:0. Rozhodně se nemáme za co stydět."

Jan Homola (kapitán Slavie): "Klíčovým faktorem této série byla zkušenost a naše naivita v některých věcech a mladistvost a hlavně plzeňská kvalita v zakončení. V našem týmu je ale vůle a síla, je to kvalitní kolektiv. Za tuto sezonu jsem šťastný, program zápasů byl našlapaný, v základní části i v play off a my se nemáme za co stydět, nechali jsme na hřišti maximum. Jsem hrdý na to, jak jsme za tento klub bojovali, takhle by to mělo vypadat."

Statistiky

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat?
OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat? 23.06.2021

Úvodní ročník v 1. FUTSAL lize má za sebou ústecký Rapid. Severočeský celek našel ve své řadě několik velice zajímavých futsalistů, na které bude trenér Martin Dlouhý sázet i v nadcházející sezóně. Rozhodně se nedá očekávat, že by se Ústí vydalo podobnou cestou jako teplický Svarog. Hlavní prostor dostanou odchovanci, kteří by mohli být i budoucností pro českou reprezentaci.

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.