První poločas zahájila lépe Slavia, která se jako první dostala do vedení. Svou smůlu v play off prolomil nejlepší střelec základní části David Jošt - 1:0. V samotném závěru první půle ale Interobal výsledek otočil. V obou případech skóroval Vnuk a nahrával Holý. Jenže druhý gól Plzně vyvolal vlnu emocí. Padl totiž po odrazu od Vnukovy ruky - 1:2. 

Na začátku druhého dějství Interobal svůj náskok navýšil. Seidlerova bojovnost skončila jen na břevnu, ale následně zvýšil na 3:1 pro hosty Rešetár. Sešívaní se ale během druhého poločasu zlepšili a svého soupeře mačkali. Spousty šancí pochytal i Vahala. Slávistické naděje zvýšil gólem na 2:3 Záruba. Jenže ten samý hráč pak nabídl brejk Vnukovi, který zkompletoval hattrick - 2:4. Plzeňští mohou ve středu slavit postup do finále.

Jan Homola (Slavia): „Doplatili jsme dnes na koncovku, bušili jsme do nich, měli jsme šance, ale neproměnili jsme je. Plzeň pak ukázala znovu svoji zkušenost, kdy nám zase odskočili na dva góly a pak si to už pohlídali. Druhý poločas jsme hráli výborně, tým ukázal sílu a vůli, nemáme se za co stydět, dali jsme do toho jako do všech zápasů v play-off maximum. Chybí nám ještě zkušenost a kvalita v zakončení. Určitě se ale nevzdáváme, připravíme se a věřím, že ještě sérii vrátíme do Edenu.“
 
Filip Vaktor (Slavia): „Jsem zklamaný, protože jsme prohráli, mám pocit, že jsme na soupeře měli, ale zahodili jsme neuvěřitelné šance. I po přestávce jsme to stále mohli otočit, chyběla nám efektivita, která nás v některých zápasech trápí. I ve třetím zápase ale budeme bojovat co to dá, půjdeme to doho stejně naplno."
 
David Frič (trenér Slavie): „Pro spoustu lidí to může být překvapení, ale pro mě to byl nejlepší zápas, který jsme za mého působení ve Slavii odehráli. Od takových výkonů se chceme odrazit dál. Byla to pro nás obrovská zkušenost, doplatili jsme ale na naší nevyzrálost v některých situacích, Plzeň je v tomhle dál, proto dnes zápas vyhrála."
 
Tomáš Vnuk (Plzeň): „Zápas byl vyhecovanější, než ten první v Plzni. Naštěstí jsme vyhráli, i když zápas to byl bláznivý. Byly úseky, kdy se hrálo nahoru - dolů a ve velkém tempu. Ve druhé půli jsme byli pasivní a Slavie měla několik šancí, ale naštěstí nás podržel Ondra Vahala. Moc sil na středu jsme bohužel nepošetřili.“

Statistiky

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.