Dvě těsné výhry, ale rozhodně ještě není hotovo. „To by byla největší chyba si myslet, že to máme v kapse,“ říká před utkáním zkušený reprezentant Tomáš Koudelka. Chrudimští futsalisté by neradi absolvovali další tříhodinovou cestu do Chomutova. Rádi by celou sérii ukončili v úterý na domácí ploše. Spolehnout se mohou i na skvěle chytajícího Rennana, který mužstvo několikrát podržel důležitými zákroky. Velký podíl na aktuálním stavu semifinále mají bratři Drozdové, kteří vstřelili tři ze čtyř branek několikanásobného mistra. K dispozici nebude z disciplinárních důvodů Martin Doša.

Teplice mohou být smutní z průběhu semifinále. Ve druhém zápase byli zřejmě o něco aktivnějším celkem, přesto budou muset odvracet nepříznivý stav série 0:2 na zápasy. Další nepříjemností bude pro trenéra Eloye Alonsa skládání základních čtveřic. Z disciplinárních důvodů budou chybět Claudinho a Adriano, který zatím vstřelil jediné dvě branky Svarogu v sérii. Postrádat bude španělský lodivod také zraněného Gutiho. Rozhodně se ale nedá očekávat, že by celek plný šikovných cizinců něco vzdával.

Felipe Conde (trenér, FK Chrudim): „V sérii máme teď velkou výhodu, ale přijdeme o ni, pokud teď doma nerozhodneme. Musíme zůstat soustředění a věnovat se jen naší hře. Bude to další vyrovnaný zápas, na který musíme být maximálně připraveni. Bude mít zřejmě několik odlišností od prvních dvou utkání, my musíme být chytří a dobře číst dění samotného duelu.“

Eloy Alonso (trenér, Svarog FC): „Zítra máme novou příležitost! Víme, že to bude nesmírně komplikovaný zápas. Máme tři potvrzené ztráty velmi důležitých hráčů a možná ještě nějaké další. Každopádně tento tým se nikdy nevzdá a bude pokračovat v boji až do konce. Odehráli jsme skvělá semifinále, přístup hráčů je skvělý a jsem si jist, že zítra i navzdory ztrátám uděláme maximum a budeme bojovat až do konce, abychom se pokusili prodloužit sezónu. V těchto dvou zápasech jsme ukázali, že nejsme slabší tým a že práce a úsilí v těchto měsících přispěla k tomu, abychom rostli a vyvíjeli se jako tým. Dokud budeme mít sebemenší šanci, budeme pokračovat v boji!“

____________________________________________
FK Chrudim - Svarog FC Teplice
ÚT 19:00 | MSH Chrudim
živě Tipsport a LSTV

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.