Do prvního duelu nevstoupil hostující Svarog ideálně, což se budou snažit svěřenci trenéra Alonsa ve druhém zápase zlepšit. Po chrudimské trefě sice dokázal vyrovnat nejproduktivnější hráč Svarogu v play-off Adriano, přesto se z prvního bodu v sérii mohla radovat Chrudim. Mimo Adriana budou Teplice sázet na Joao Sallu, který nastřílel již pět branek v rozhodující části sezony. Záležet bude také na výkonu brankáře. Michal Hůla si v úvodním střetnutí připsal několik dobrých zákroků a za svá záda propustil pouze dvě střely. Stále platí, že Teplice jsou jediným celkem, který dokázal Chrudim v tomto ročníku porazit.

Chrudimští futsalisté na svého soupeře vlétli, a nakonec se v prvním poločase radovali z jedné branky. Prosadil se David Drozd, který ve druhém poločase po vyrovnání Teplic přidal i druhou trefu v zápase a zařídil Východočechům první triumf v sérii. U vítězné trefy asistoval Éverton, který stále udržuje v play-off průměr dvou kanadských bodů na zápas. Trenér Conde letos se svou družinou v teplické hale prohrál. Tentokrát ale vyzve Chrudim Svarog v chomutovské hale, mohla by odskočit do dvouzápasového vedení a vypracovat si první postupový mečbol.

Eloy Alonso (trenér, Svarog FC): „V sobotu nás čeká další „boj“. Po zápase v Chrudimi si i nadále věříme. Opět to bude velmi vyrovnané a my budeme bojovat až do konce. V prvním zápase hrály oba týmy na vynikající úrovni a oba mohly získat vítězství. Po této porážce máme nastavené myšlenky pouze na výhru a vyrovnání stavu série. Očekávám podobný zápas tomu prvnímu. Velmi vyrovnaný a s maximálním nasazením. Rozhodovat budou opět detaily a já věřím, že uděláme krok vpřed k dosažení vítězství.“

Felipe Conde (trenér, FK Chrudim): „Důležitý vstup do série jsme zvládli a věřím, že oba teď předvedou uvolněnější futsal. Jsme si vědomi, že v některých otázkách se musíme zlepšit. Očekávám další obtížný a vyrovnaný zápas, chceme předvést dobrý výkon. Víme, že v play-off jsou emoce důležitou součástí zápasů, utkání bude tvrdé, ale musí být férové. Rozhodčí je tu od toho, aby zápas ovládal, a věříme, že se tak bude dít. Všichni zúčastnění by se měli soustředit pouze na futsal.“

______________________________________
Svarog FC Teplice - FK Chrudim 
SO 19:00 | MSH Chomutov
živě Tipsport a LSTV

Profil haly

SH Chomutov

Více
Adresa Mánesova 4980, Chomutov
Kapacita 2300

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.