Úvodní semifinálové minuty patřily chrudimským futsalistům, kteří dokázali v souboje druhého a třetího týmu základní části Teplice zatlačit před jejich brankou. První gólové šance ale využity nebyly, postupem času začal směrem dopředu kousat i Svarog. V největší příležitosti pomohla Rennanovi po střele Adriana dokonce tyčka. První změna stavu tak přišla ve dvanácté minutě. Po oddechovém času trenéra Condeho vyslal Tomáš Koudelka ostrou kolmici směrem dopředu na nabíhajícího si Davida Drozda, který jemnou střelou mezi Hůlovy nohy otevřel skóre semifinálové série – 1:0!

Více než další šance byly po zbytek první půle vidět emoce. Oba týmy poměrně rychle posbíraly po pěti faulech, řada ostrých zákroků nebyla potrestána, oba trenéři se velmi zlobili, ten chrudimský Felipe Conde dokonce poprvé v historii české ligy obdržel i žlutou kartu. Po přestávce se však obraz hry poměrně změnil. Chrudim začala více myslet na zadní vrátka a nechala Svarog vylézt výše než v první půli.

A trest přišel ve 29. minutě. Ránu Alemaa ještě schytal Everton, následná dorážka Adriana již skončila na přední tyče Rennanovy branky – 1:1! Opatrný druhý poločas připomínal šachovou partii, kterou mohla rozhodnout jediná chyba. A ta přišla na straně Teplic. Everton křižným pasem ze strany vybídl ke střele Davida Drozda, který využil zakrytého výhledu Hůly a po zemi k tyči druhým gólem v zápase vrátil Chrudimi vedení – 2:1!

Teplice ihned přistoupily ke hře bez brankáře, v závěrečném tlaku si vyrovnání neuhrály. Chrudim v prvním semifinále zvítězila 2:1 a uzmula tak pro sebe první ze tří semifinálových bodů!

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Byl to hodně emotivní zápas, ve kterém se potkala spousta kvalitních hráčů. Soupeř hrál skvěle, ale my taky. Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme spoustu šancí, ale po vstřeleném gólu jsme zpomalili naše tempo, Teplice vyrostly a samy si vytvořily řadu brankových příležitostí. Ve druhém poločase byl duel vyrovnaný, ale myslím si, že v posledních deseti minutách jsme měli navrch a vyhrát jsme si zasloužili. Pro diváky to musel být hezký zápas se spoustou emocí, jsem spokojený.“

Michal Hůla (brankář Svarog FC Teplice): „Dnešní prohra mrzí o to víc, že jsme byli dle mého lepším týmem, ale bohužel jsme neměli štěstí v koncovce a sami jsme inkasovali dva smolné góly. V dalším zápase musíme hrát úplně stejně a přidat k tomu nadstavbu v podobě vstřelených branek. Prohráli jsme bitvu, ale válka v sobotu pokračuje!"

Statistika

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.