Mnohonásobný mistr ligy z Chrudimi přešel přes FTZS Liberec po přesvědčivých domácích výhrách 11:2 a 12:1. Zápas na severu Čech svěřenci Felipe Condeho taktéž zvládli, tentokrát v poměru 4:1. Právě brazilský trenér po konci série složil severočeskému týmu poklonu za jeho vystupování a výkony v celé sezoně. Nejvíce se prosadil proti Liberci sedmatřicetiletý Max, který v Klubu 250 dotahuje Lukáše Rešetára, na kterého mu chybí dvacet branek. Produktivní byli rovněž i další brazilští futsalisté v barvách Chrudimi Éverton a Yuri.

To teplický Svarog se s Helasem Brno zapotil o poznání více a o hladkém postupu se dá mluvit jen z části. Trenér Eloy Alonso mohl být spokojený s tím, že tepličtí futsalisté absolvovali na Moravu pouze jednu cestu. První dva zápasy série dokázal získat na svou stranu Svarog po shodném těsném vítězství 3:2. Teplice si pohlídali s větším klidem až třetí duel, kdy v chomutovské hale hostujícímu Helasu došly síly a utkání skončilo jasně 7:1. Na koho si bude muset dát Chrudim pozor? Zejména na dvojici Adriano – Joao Salla. Oba brazilští futsalisté nasbírali ve čtvrtfinálové sérii pět kanadských bodů.

Felipe Conde (trenér, FK Chrudim): „V semifinále se postavíme velmi obtížnému soupeři. Pracujeme na tom, abychom sérii zvládli dobře. Každý detail bude rozhodovat, takže musíme být každou minutu zápasu stoprocentně soustředění. Očekávám pohlednou a velmi vyrovnanou sérii.“

Eloy Alonso (trenér, Svarog FC): „Na první utkání s Chrudimí jsme velice soustředěni. Víme, že to bude velmi těžké. Pro mě je Chrudim skvělý tým. Mají nabitou soupisku, hrají spolu mnoho let, disponují výbornou obranou a mají skvělého trenéra. Na zápas pojedeme s maximálním nadšením. Očekávám vyrovnané utkání, oba týmy se respektují a myslím si, že první střetnutí nám hodně napoví o průběhu celé série. Musíme se plně soustředit po celý zápas a věřit si. Víme, co máme dělat.“

__________________________________________________
FK Chrudim - Svarog FC Teplice
ST 20:15 | MSH Chrudim
živě ČT Sport

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma

Další aktuality

První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce
První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce 06.05.2021

Úvodní semifinálový souboj Plzně se Slavií nabídl skvělou a atraktivní podívanou. Oba týmy hrály ve vysokém tempu a k vidění byla řada šancí. Plzeň dokázala ve druhé půli otočit nepříznivé skóre a zvítězila 2:1. Interobal se ujal vedení 1:0 na zápasy.

Nervózní bitva pro Chrudim! Teplice zlomil dvěma góly David Drozd
Nervózní bitva pro Chrudim! Teplice zlomil dvěma góly David Drozd 06.05.2021

První semifinálová bitva před televizními kamerami přinesla chrudimskou radost. V emočně vypjatém zápase byly k vidění jen tři branky, Chrudimští o vedení z prvního poločasu přišli, nakonec ale tři minuty před koncem rozhodli o svém vítězství. Hrdinou byl David Drozd, který vstřelil oba góly Východočechů!

VÝSLEDKY: První body pro domácí. Těsně vyhrála Plzeň i Chrudim
VÝSLEDKY: První body pro domácí. Těsně vyhrála Plzeň i Chrudim 05.05.2021

Podívejte se na program a výsledky prvního semifinálového týdne v 1. FUTSAL lize.