Interobal si poradil ve čtvrtfinále s Olympikem Mělník ve třech zápasech. Svěřenci Marka Kopeckého inkasovali jediný gól, a to hned v prvním zápase, který rozhodli druhým gólem až v prodloužení. V druhém a třetím už Plzeň dominovala a vyhrála 6:0 a 4:0, i když trenér Marek Kopecký s výkony spokojený nebyl a očekává v semifinále výrazné zlepšení. Branku Mělníka hájil slávistický gólman Jan Žežulka, který byl v Olympiku na hostování. Čtyřikrát ho překonal Lukáš Rešetár, který zaznamenal v druhém zápase hattrick, třikrát Michal Seidler. Čtyři asistence v sérii nasbíral Michal Holý. V základní části nastřílel Interobal 140 branek a prohrál jenom jednou. V domácím zápase proti Slavii remizoval 5:5, v Edenu pak vyhrál 5:3.

Halou na Podvinném Mlýně se v pátek večer rozléhal vítězný slávistický pokřik. Sešívaní oplatili Spartě vyřazení ze sezony 2017/2018, když rozhodli v pátém zápase dramatické série. Trenér David Frič po postupu nepodlehl euforii, ale okamžitě analyzoval chyby, které bude nutné v semifinále napravit. Kapitán Jan Homola odmítl, že by Slavia měla do Plzně dorazit unavená s pocitem, že už splnila cíl sezony, a vyhlásil útok na medaili. S pěti brankami táhl červenobílé v derby makedonský reprezentant Igor Leovski, po třech trefách si připsali Daniel a Homola. Klub z Edenu ale především spoléhá na týmové výkony, do střelecké listiny se proti největšímu rivalovi zapsalo hned sedm hráčů.

Oba kluby se v minulosti utkaly v play-off třikrát ve čtvrtfinále, ve všech případech postoupila Slavia. Plzeň při té poslední konfrontaci před dvěma lety vedl právě současný slávistický kouč David Frič, nastupovali za ni Jan Křemen a Zdeněk Sláma. Kromě jiných tuto sérii pamatují také Lukáš Rešetár a Michal Holý.

Na západě Čech se ve středu bude konat vlastně takový dvojitý reprezentační sraz. Ondřej Vahala, Lukáš Němec, Lukáš Rešetár, Michal Seidler, Michal Holý, Tomáš Vnuk z Plzně, Radim Záruba, David Jošt a Jan Homola ze Slavie patří do kádru českého národního týmu. Peter Kozár, Gabriel Rick, Martin Zdráhal z Plzně a Marek Karpiak, Matuš Ševčík, Dominik Ostrák a Filip Vaktor ze Slavie jsou zase slovenskými reprezentanty.

Tomáš Vnuk (Interobal): „Od prvního zápasu čekám opatrnější začátek, kdy nikdo nebude chtít udělat chybu, protože první zápas muže hodně napovědět, jak bude série pokračovat. Doufám, že první utkání klidně i nepohledným futsalem urveme.“

David Frič (trenér Slavie): „Nečeká nás nic lehkého, Plzeň skončila právem první po základní části. Budeme stát proti nejlepšímu týmu s velkými individualitami: Rešetárem, Vnukem, Holým a Seidlerem. My jsme si však dokázali, že když dodržujeme taktiku a stavíme na našich silných stránkách, můžeme se měřit s každým v lize. Pokud udržíme hlavu, nasazení a taktické pokyny, čeká nás krásná série."

_________________________________________________
SK Interobal Plzeň - SK Slavia Praha
ST 19:00 | SH Lokomotiva
živě HbbTV a web ČT Sport

Profil haly

SH Lokomotiva

Více
Adresa Úslavská 75, 326 00 Plzeň 2-Slovany
Kapacita 1500
Vstupenky 65 Kč dospělí
Sleva pro FUTič mládež do 130 cm ZDARMA

Další aktuality

První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce
První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce 06.05.2021

Úvodní semifinálový souboj Plzně se Slavií nabídl skvělou a atraktivní podívanou. Oba týmy hrály ve vysokém tempu a k vidění byla řada šancí. Plzeň dokázala ve druhé půli otočit nepříznivé skóre a zvítězila 2:1. Interobal se ujal vedení 1:0 na zápasy.

Nervózní bitva pro Chrudim! Teplice zlomil dvěma góly David Drozd
Nervózní bitva pro Chrudim! Teplice zlomil dvěma góly David Drozd 06.05.2021

První semifinálová bitva před televizními kamerami přinesla chrudimskou radost. V emočně vypjatém zápase byly k vidění jen tři branky, Chrudimští o vedení z prvního poločasu přišli, nakonec ale tři minuty před koncem rozhodli o svém vítězství. Hrdinou byl David Drozd, který vstřelil oba góly Východočechů!

VÝSLEDKY: První body pro domácí. Těsně vyhrála Plzeň i Chrudim
VÝSLEDKY: První body pro domácí. Těsně vyhrála Plzeň i Chrudim 05.05.2021

Podívejte se na program a výsledky prvního semifinálového týdne v 1. FUTSAL lize.