Dokázali jste vyřadit ve čtvrtfinále Spartu, jaké z toho máte pocity?

Neskutečné. Nepopsatelné pocity. Byla to nejtěžší série, jakou jsem kdy zažil. Více vyrovnané už to asi být nemohlo. Jsme velice rádi, že jsme postoupili. Ale jdeme dále, nechceme končit. Zkusíme to dotáhnout co nejdále.

V čem byl soupeř nepříjemný, co vám dělalo problémy?

Jednoznačně individuality. Angellot je neskutečný hráč, ale mají tam i jiné vynikající hráče. Myslím si, že jsme lepší kolektiv a máme o hodně více lepších vlastností.

Myslíš, že právě týmová hra mohla rozhodnout o tom, že postoupila Slavia?

Určitě. Podle mě tým dělá výsledky, a hlavně ty velké výsledky v těžkých zápasech. Když budeme táhnout za jeden provaz, tak můžeme dosáhnout velkých věcí.

Většinu série jsi nehrál a nastoupil jsi až do pátého zápasu, jak jsi se na palubovce cítil?

Bylo to velmi složité, protože jsem první čtyři zápasy nenastoupil. Odešla mi zápasová praxe. Bylo vidět, že mi chvíli trvalo, než jsem se do toho dostal. Snažil jsem se pracovat pro tým. Doufám, že to vyšlo.

Zablokoval si několik střel Sparty, pomohlo ti to v průběhu zápasu?

Je potřeba se chytit nějakou přihrávkou, nebo jedním dobrým zákrokem. Poté to z hráče spadne a dostane se snáze do zápasu.

Čeká vás vedoucí celek po základní části, jak se na Plzeň připravit?

Důležitá bude regenerace, ale jinak těžko říct. Nemáme příliš času. Musíme začít od znovu a jít zase postupně od zápasu k zápasu. Když budeme hrát týmově, myslím, že bychom to mohli dotáhnout daleko.

Další aktuality

První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce
První semifinále v Plzni rozhodla parádní akce 06.05.2021

Úvodní semifinálový souboj Plzně se Slavií nabídl skvělou a atraktivní podívanou. Oba týmy hrály ve vysokém tempu a k vidění byla řada šancí. Plzeň dokázala ve druhé půli otočit nepříznivé skóre a zvítězila 2:1. Interobal se ujal vedení 1:0 na zápasy.

Nervózní bitva pro Chrudim! Teplice zlomil dvěma góly David Drozd
Nervózní bitva pro Chrudim! Teplice zlomil dvěma góly David Drozd 06.05.2021

První semifinálová bitva před televizními kamerami přinesla chrudimskou radost. V emočně vypjatém zápase byly k vidění jen tři branky, Chrudimští o vedení z prvního poločasu přišli, nakonec ale tři minuty před koncem rozhodli o svém vítězství. Hrdinou byl David Drozd, který vstřelil oba góly Východočechů!

VÝSLEDKY: První body pro domácí. Těsně vyhrála Plzeň i Chrudim
VÝSLEDKY: První body pro domácí. Těsně vyhrála Plzeň i Chrudim 05.05.2021

Podívejte se na program a výsledky prvního semifinálového týdne v 1. FUTSAL lize.