Teplice si v chomutovské haly šly za vítězstvím a postupem do semifinále od prvních minut. Jedna útočná akce střídala druhou, avšak skvělé zákroky opět předváděl gólman Helasu Mykytjuk. Domácí se prosadili až ve 13. minutě. Skóre otevřel Joao Salla. O tři minuty později zvýšil tentýž hráč na 2:0. Další šance už domácí neproměnili a do poločasové přestávky šli s dvoubrankovým náskokem. 

Ve druhé půli nasměroval Teplice jasnější cestou k vítězství Claudio, který zvýšil na rozdíl tří gólů. Poté už to byla jednoznačná záležitost. Svarog přidal další čtyři branky a v klidu si šel pro třetí vítězství v sérii. Brnu se podařilo vstřelit čestný gól ve 37. minutě a upravit tak skóre na konečných 7:1. 

Teplice postupují nejkratší možnou cestou do semifinále, ve kterém s největší pravděpodobností narazí na FK Chrudim. Helas Brno však v sérii předvedl skvělý výkon a my tímto soupeři děkujeme za odehrané zápasy a přejeme mnoho zdaru v příští sezoně. 

Tomáš Künzl, asistent trenéra Svarog FC: "Dnešní utkání hodnotím jednoznačně pozitivně. Vstřelili jsme sedm gólů, vyzkoušeli si hru v power play. Dobrý první poločas, na Brno jsme vlétli. Ještě to chtělo proměnit více šancí. Chci dnes poděkovat klukům za nasazení."

Tomáš Galia, trenér Helas Brno: "Třetí utkání již bylo nad naše síly a sportovně musím uznat, že jsme na Teplice již nestačili. V průběhu prvního poločasu se už na klucích naplno projevila fyzická únava z celé sezóny a bohužel musím přiznat, že jsme již neměli z čeho brát. Teplicím gratuluji k zaslouženému postupu a přeji mnoho štěstí do dalších bojů ve vyřazovací části."

Statistika

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat?
OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat? 23.06.2021

Úvodní ročník v 1. FUTSAL lize má za sebou ústecký Rapid. Severočeský celek našel ve své řadě několik velice zajímavých futsalistů, na které bude trenér Martin Dlouhý sázet i v nadcházející sezóně. Rozhodně se nedá očekávat, že by se Ústí vydalo podobnou cestou jako teplický Svarog. Hlavní prostor dostanou odchovanci, kteří by mohli být i budoucností pro českou reprezentaci.

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.