Slavia vedla ve všech třech dosavadních střetnutích, ale do vítězného konce dovedla jen první duel. Trenér David Frič našel hlavní příčinu nedělního zklamání ve špatně bráněné power play. Dvěma góly se blýskl Daniel, od kterého v Edenu jako od zkušené opory právě takové výkony očekávají. Další branky přidali Záruba, Sláma a Leovski, který se už trefil v sérii třikrát. Slavia už si nemůže žádné zaváhání dovolit, bude zajímavé, zda Frič nezmění trochu svoji taktiku a nevyužije sil všech svých hráčů k intenzivnějšímu průběhu zápasu.

Sparta prohrávala ještě několik minut před koncem třetího zápasu 1:4, ale vysokým napadáním a trestáním slávistických chyb pod tlakem dokázala zápas strhnout na svoji stranu. K neúnavně bojujícímu Angellotovi se přidal velmi solidním výkonem Azem Brahimi, který se trefil v duelu dvakrát, stejně jako jeho kolumbijský spoluhráč. Sparta má v zápase mečbol a může sérii ukončit. Jisté je, že v brance se spolehne na Libora Gerčáka, norský reprezentační gólman Kenneth Rakvaag bude muset odsedět trest za červenou kartu.

David Frič (trenér Slavia): „Všechny zápasy zatím byly vyrovnané, troufnu si říct, že jsme ve dvou z nich byli lepším týmem, přesto jedna dva prohráváme. Ale to štěstí se k nám musí otočit, klukům jsem za jejich výkon poděkoval, ukážeme si chyby a ve středu do toho půjdeme s naprosto jasným cílem dovést sérii do pátého zápasu.“

Beni Simitči (trenér Sparty): „Musíme si přiznat, že v neděli byla Slavia ve dvou třetinách utkání lepší. My jsme však potvrdili staré sparťanské rčení, že Sparta se nikdy nevzdává a místo kvalitou jsme se zpátky do hry dostali bojovností a urputností. Po vyrovnání na 4:4 jsem byl v klidu, věděl jsem, že to zvládneme, protože mentálně jsme na tom lépe než soupeř. Ve středu jdeme do Edenu tuto sérii ukončit!“

___________________________________________________
SK Slavia Praha - AC Sparta Praha
ST 20:00 | SH Eden
živě HbbTV a web ČT Sport

Profil haly

SH Eden

Více
Adresa Vladivostocká 1460/10, Praha 10 - Vršovice
Kapacita 1000
Vstupenky 50 Kč

Další aktuality

Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl
Mestek pokračuje jako předseda SFČR, Kolman kandidaturu stáhl 15.06.2021

Na první pohled možná překvapivý vývoj, na ten druhý již nikoliv. Již několik měsíců bylo avizováno, že plánovaná změna na postu předsedy SFČR se děje ve shodě odstupujícího dlouholetého předsedy a nového kandidáta. I nyní po Valné hromadě FAČR, která pro futsal dopadla nad očekávání dobře, se tak další kroky dějí ve shodě a po vzájemné dohodě Otakara Mesteka a Daniela Kolmana.

Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň
Český futsal má nového mistra. První titul slaví Plzeň 27.05.2021

Třetí finále play off 2021 1. FUTSAL ligy se hrálo ve čtvrtek večer v Plzni. Domácí šli do zápasu s mistrovským mečbolem v zádech. A proměnili ho. Interobal rozhodl souboj s Chrudimí třemi góly po přestávce.

Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot
Nejlepším cizincem sezony byl zvolen sparťan Angellot 27.05.2021

Futsalisté v minulém týdnu volili nejlepšího zahraničního hráče v 1. FUTSAL lize za sezonu 2020/2021. Z vítězství se radoval Kolumbijec Angellot z týmu AC Sparta Praha.