Chrudimští vstoupili do třetího čtvrtfinálového utkání velmi odhodlaně a brankáře Tomáše Plechatého prostřelili již ve druhé minutě. Jako první poslal míč do liberecké sítě kapitán týmu Max, o několik sekund později byl následován Evertonem, který zakončil ukázkovou chrudimskou kombinaci. Po dvanácti minutách to bylo již o tři branky, když práci Evertona dokonal před prázdnou brankou klecí stojící Max.

Ve zbytku prvního poločasu se však prosazovaly i české barvy. Pobídku Romana Mareše využil v pátou branku v liberecké síti Jaroslav Kubát, krátce před sirénou upravil na poločasový stav 6:0 také David Drozd. Gólostroj na straně Chrudimi se nezastavil ani přes poločasovou pauzu. Po návratu z kabin musel brankář Plechatý znovu začít tahat míče ze své sítě. Druhou trefu v utkání přidal po samostatné akci Everton, souhra bratří Drozdových a zakončení Pavla Drozda vynesla ve 27. minutě již sedmou branku v síti Liberce.

A domácí ještě neměli dost. Následně hattrick završil Max, ke svým asistencím přidal gól také Roman Mareš a prosazovali se i další. Desítku korunoval ve 34. minutě Jiří Mužík, Pechatého následně prostřelil Jakub Malý a dvanáctku na straně Východočechů uzavřel Jiří Mužík druhým gólem v utkání. Poté se přece jen prosadili i hosté, Filip Henzl vyslal životní ránu, která skončila v šibenici Dmitrije Litviněnka, ukrajinský gólman se za balonem mohl jen ohlédnout.

Inkasovaný gól nezkazil chrudimskou radost, FK Chrudim postoupil do semifinále play-off a nyní čeká na jméno svého soupeře.

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Jsem spokojený s tím, jak jsme se popasovali s celou čtvrtfinálovou sérií. Hráli jsme velmi koncentrovaně, dokázali jsme se na soupeře v tréninku skvěle připravit a to nám bezpochyby pomůže v další fázi. Dnes jsme podali excelentní výkon! Zároveň chci pogratulovat libereckému týmu za způsob, jakým zápasy hráli. Snažili se hrát dopředu, což dokazuje fakt, že skórovali ve všech třech zápasech. Jsem si jistý, že posbírali zkušenosti, které v budoucnu využijí ve prospěch svého týmu. Jejich vystupování v hale i mimo ni byla skvělá po celou sezonu a přeji si, aby se klub každoročně rozrůstal. Gratuluji jim ke skvělé sezoně.“

Statistika

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat?
OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat? 23.06.2021

Úvodní ročník v 1. FUTSAL lize má za sebou ústecký Rapid. Severočeský celek našel ve své řadě několik velice zajímavých futsalistů, na které bude trenér Martin Dlouhý sázet i v nadcházející sezóně. Rozhodně se nedá očekávat, že by se Ústí vydalo podobnou cestou jako teplický Svarog. Hlavní prostor dostanou odchovanci, kteří by mohli být i budoucností pro českou reprezentaci.

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.