Celé utkání by se dalo shrnout tak, že se odehrálo přesně podle představ plzeňského týmu. Do vedení totiž poslal Plzeň už ve 3. minutě Lukáš Rešetár, který měl po nástřelu Michala Holého jednoduchou úlohu před odkrytou brankou. Další střídání první čtyřky přineslo navýšení skóre. Ondřej Vahala podpořil útok na polovině soupeře, když vyslal jedovatou ránu směrem na branku Olympiku. Do střely vložil svou sálovku Michal Holý a plachtící míč dosedl přesně na hlavu Michala Seidlera, který z bezprostřední blízkosti nezaváhal. Ve 12. minutě nastala na ploše kuriózní situace. Jeden z domácíh hráčů si stěžoval na neodpískaný faul, načež dostal za prostesty žlutou kartu. Následně zahodil sálovku, která se mu při předchozím souboji vyzula a za nesportovní chování dostal další žlutou kartu a tím pádem červenou. Plzeň tak dostala možnost hrát přesilovku. Netrvalo to dlouho a Plzeňští tuto možnost zužitkovali. Navrátivší do sestavy Tomáš Vnuk posunul na levou stranu Michalu Holému a ten utaženou střelou prostřelil domácího brankáře. Víc branek už první poločas nenabídl a favorit utkání šel do šatny s třígólovým náskokem.

Do druhého dějství vstoupila Plzeň skvěle. Na konci 22. minuty předvedl skvělou sólo akci Lukáš Rešetár a následně našel na zadní tyči osamoceného Michala Seidlera, který pohodlně skóroval. Plzni výborně fungovala defenziva a Ondřej Vahala příliš práce neměl. Utkání se tak začalo spíše dohrávat. Trenér Marek Kopecký ještě před koncem utkání naordinoval power-play. Z té se dokázal po přihrávkách Michala Holého dvakrát prosadit Lukáš Rešetár, který završil hattrick a zvýšil na 6:0. Druhý gól plzeňského kapitána v zápase měl navíc speciální příchuť. Byl totiž jeho 100., který vstřelil ve vyřazovacích bojích. Na tuto metu se dostal jako vůbec první futsalista v historii české ligy! „Zaznamenal jsem to teprve nedávno, vůbec jsem nevěděl, že je tahle meta takhle na spadnutí. Jsem za to hrozně rád. Když se potom člověk podívá na tu svojí kariéru jednou, tak si řekne, že je to hezký milník. Zvlášť být v takové statistice první v historii, to se člověku jen tak nepoštěstí,“ okomentoval svůj počin zkušený plzeňský kapitán. Plzeň dovedla utkání do vítězného konce i s čistým kontem Ondřeje Vahaly a z Mělníka si tak odvezla postupový mečbol. Ten bude moct proměnit v postup do semifnále už ve čtvrtek, kdy se ve třetím čtvrtfinále poměří s Mělníkem opět v Plzni od 20:00.

Jakub Němec (trenér, SK Olympik Mělník): „V utkání byla rozhodující úvodní branka, kterou dala Plzeň. Po ní se trochu zatáhla a nechala nás dobývat svou branku. Tenhle způsob hry nám vůbec nesvědčí a nepodařilo se nám dostat do rytmu jako v úvodním utkání. Když už jsme se nadechovali k nějakému tlaku, tak nás zastavilo naprosto zbytečné vyloučení za zahození sálovky a z toho plynoucí gól na 0:3. Pak už nám nezbývalo nic jiného, než zkusit hru otevřít a proto skóre vypadá tak, jak vypadá. Plzeň nás dnes trestala za naše chyby a vítězství jsme jí dost usnadnili.“

Lukáš Rešetár (kapitán Plzně): „Oproti prvnímu zápasu jsme zvolili trošku jinou taktiku. Chtěli jsme donutit Mělník, aby on musel hrát do plných. Bránili jsme pozorně a mohli chodit do kontrů. Hned v prvním střídání se nám podařilo dát branku, ve druhém další a ten zápas se vlastně od začátku vyvíjel tak, jak jsme chtěli. Mělník už to pak musel otevřít, což byla voda na náš mlýn. Náskok jsme postupně navyšovali a na konci jsme si ještě mohli i zkusit power-play, která nám taky vyšla. Myslím si, že rozhodla dobře zvolená taktika a naše dodržování pokynů.“

Statistika

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat?
OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat? 23.06.2021

Úvodní ročník v 1. FUTSAL lize má za sebou ústecký Rapid. Severočeský celek našel ve své řadě několik velice zajímavých futsalistů, na které bude trenér Martin Dlouhý sázet i v nadcházející sezóně. Rozhodně se nedá očekávat, že by se Ústí vydalo podobnou cestou jako teplický Svarog. Hlavní prostor dostanou odchovanci, kteří by mohli být i budoucností pro českou reprezentaci.

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.