Celek z Teplic musel absolvovat ke druhému utkání dlouhou cestu do Brna. Možná také tento aspekt se projevil v prvním poločase zápasu v brněnské hale Vodova. Ten totiž skončil bez branek. Navíc domácí tým lépe vstoupil do druhého poločasu a dlouho vedl. Pak ale přišel zlom v posledních pěti minutách. Joao Salla dvěma brankami vyrovnal. Rozhodující úder pak zasadil Brnu Guti, který se prosadil vteřinu před koncem. Na Sallu si budou muset hráči Helasu dávat velký pozor. Brazilský futsalista se v sérii trefil již třikrát.

Helas musí být po dvou čtvrtfinálových utkáních velice zklamán. Oba duely totiž ztratil pouze o jednu branku. Ve druhém zápase se trefil dvakrát David Cupák, přesto to na zisk prvního bodu v sérii nestačilo. Právě zkušený jednatřicetiletý futsalista je zatím nejlepším střelcem Brna v play-off. Prosadil se stejně jako Salla třikrát. Také Helas má za sebou, a zároveň před sebou dlouho cestu téměř přes celou republiku. Podaří se na třetí pokus Jihomoravanům strhnout zápas na svou stranu a zdramatizovat sérii?

Eloy Alonso (trenér Svarog FC): „V úterý nás čeká třetí zápas série. Helas hraje velmi dobře. Očekávám, že si do Chomutova budou chtít jet pro vítězství. V prvních dvou zápasech série všem ukázali, že jsou více než konkurenceschopní. Cítíme se velmi motivovaní, půjdeme do zápasu s cílem vyhrát a postoupit do semifinále. Nebude to snadné, musíme být koncentrovaní. Někteří hráči se potýkají se zdravotními problémy, ale věřím, že ze sebe vydáme maximum. Náš tým je velmi jednotný, velmi silný a dychtivý po vítězství a postupu dál. Jsem na něj hrdý.“

Tomáš Galia (trenér, Helas Brno): „Na třetí utkání pojedeme s čistou hlavou a s cílem vrátit sérii do Brna. Po pátečním zápase už víme, že mít v zápase štěstí, není dílem náhody. Po dvou utkáních, ve kterých jsme předvedli velké zaujetí, odhodlání, a především herní kvalitu směrem dozadu, chceme na palubovce Teplic opět zopakovat výkon, za který se nebudeme stydět a vybičuje soupeře k maximálním výkonu.“

____________________________________________
Svarog FC Teplice - Helas Brno
ÚT 20:00 | MSH Chomutov
živě na YouTube

 

Profil haly

SH Chomutov

Více
Adresa Mánesova 4980, Chomutov
Kapacita 2300

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat?
OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat? 23.06.2021

Úvodní ročník v 1. FUTSAL lize má za sebou ústecký Rapid. Severočeský celek našel ve své řadě několik velice zajímavých futsalistů, na které bude trenér Martin Dlouhý sázet i v nadcházející sezóně. Rozhodně se nedá očekávat, že by se Ústí vydalo podobnou cestou jako teplický Svarog. Hlavní prostor dostanou odchovanci, kteří by mohli být i budoucností pro českou reprezentaci.

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.