FTZS mělo před začátkem série velice těžký úkol. Postavit se čtrnáctinásobnému mistru z Chrudimi. První zápas se hostům příliš nevydařil. Domácí tým si vytvořil velký náskok a Liberec již dokázal pouze snížit. V brance FTZS nastoupila jednička Dominik Vogt. Právě gólman Severočechů musel strpět nepříjemných jedenáct branek ve vlastní síti. Čestné zásahy zařídily v samotném závěru Pavel Baláž a Dominik Zdržálek.

Svěřenci Felipe Condeho mohli být se začátkem série na výsost spokojeni. V úvodním duelu totiž deklasovali FTZS 11:2. Utkání bylo rozhodnuté v podstatě po prvním poločase, kdy domácí celek vedl již 7:0. Většina futsalistů Chrudimi si zlepšila statistiky. Nejvíce se prosadil Yuri, který nastřílel hattrick a přidal dvě asistence. Pozadu nezůstávali ani další legionáři. Max a Éverton zaznamenali tři kanadské body.

Pavel Bína (kapitán, FTZS Liberec): „První poločas v Chrudimi se nám vůbec nepovedl. Špatně jsme se pohybovali s hráči na své polovině především v defenzivní činnosti a Chrudim byla velice efektivní. Dobrý pocit jsem měl naopak z pohybu směrem dopředu. Oproti předešlým utkáním jsme měli poměrně slušné držení míče a vytvořili si několik šancí, což nebývá zvykem. Vyvrcholením tak byly dvě vstřelené branky naší třetí lajny, která hru velmi oživila. Musíme tento zápas hodit za hlavu a připravit se na páteční utkání. Ve druhém utkání čtvrtfinálové série očekávám koncentrovanější defenzívu, z čehož by měl vyplynout i přijatelnější výsledek.“

Felipe Conde (trenér, FK Chrudim): „V úterý při prvním zápase šlo všechno velmi dobře, ale nemůžeme si představovat, že to tak bude i v odvetě. V Liberci to bude těžké, musíme předvést týmový výkon a splnit požadovaný cíl – připsat si druhé vítězství v sérii.“

_________________________________________________
FTZS Liberec - FK Chrudim
PÁ 20:00 | ZŠ Dobiášova
živě na YouTube

Profil haly

ZŠ Dobiášova

Více
Adresa Dobiášova 851/5, Liberec 6
Kapacita 350

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat?
OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat? 23.06.2021

Úvodní ročník v 1. FUTSAL lize má za sebou ústecký Rapid. Severočeský celek našel ve své řadě několik velice zajímavých futsalistů, na které bude trenér Martin Dlouhý sázet i v nadcházející sezóně. Rozhodně se nedá očekávat, že by se Ústí vydalo podobnou cestou jako teplický Svarog. Hlavní prostor dostanou odchovanci, kteří by mohli být i budoucností pro českou reprezentaci.

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.