Ivan Šarközy a David Cupák se v Chomutově postarali o dvě branky Helasu a trenér Galia na ně bude jistě spoléhat i v druhém dějství série. Plánuje ale také nasadit mladé hráče, kteří si svojí prací tuto šanci během celé sezony zasloužili. V základní části Helas doma podlehl Svarogu 3:5 a stejně jako v prvním utkání čtvrtfinále prohrával 0:3. Ale pak dokázal utkání zdramatizovat, i když David Cupák dostal v 9. minutě červenou kartu. Disciplinovanost a bojovnost budou určitě potřeba k tomu, aby se Helas pokusil vyhrát. a ještě jednou sérii do Haly Vodova vrátit.

Svarog v prvním utkání vstřelil v úvodních deseti minutách tři branky, dvakrát se trefil Claudio a jednou Joao Salla. V brance nastoupil italský gólman Mirco Cassassa, který dostal přednost před Michalem Hůlou. Teplice ale svůj náskok už nenavýšily, naopak dvakrát inkasovaly a musely se bránit soupeřově power-play. V Brně budou muset znovu podat plně koncentrovaný výkon a nic nepodcenit, aby si připsaly klíčové vítězství.

Tomáš Galia (trenér Helasu): “První utkání v sérii, muže mít velký dopad na osud toho druhého. Teplice si jsou vědomi toho, že nás již nemohou podcenit a o to víc se na naše první domácí utkání v sérii připraví. Očekávám daleko těžší souboj, ve kterém budeme chtít navázat na úterní výkon s větší odvahou. “

Jiří Baran, hráč Svarog FC: "V pátek nás čeká klíčový zápas série. Brno ukázalo, že umí být nepříjemným soupeřem. Musíme nastoupit plně koncentrovaní a nic nepodcenit, dodržovat taktické pokyny. Pokud vše splníme, jsem si jistý, že si domů povezeme výhru."

_____________________________________________________
Helas Brno - Svarog FC Teplice
PÁ 19:30 | SH Vodova
živě na YouTube

Profil haly

SH Vodova

Více
Adresa Vodova 336/108, Brno
Kapacita 3500 diváků
Vstupenky 50 Kč dospělí

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat?
OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat? 23.06.2021

Úvodní ročník v 1. FUTSAL lize má za sebou ústecký Rapid. Severočeský celek našel ve své řadě několik velice zajímavých futsalistů, na které bude trenér Martin Dlouhý sázet i v nadcházející sezóně. Rozhodně se nedá očekávat, že by se Ústí vydalo podobnou cestou jako teplický Svarog. Hlavní prostor dostanou odchovanci, kteří by mohli být i budoucností pro českou reprezentaci.

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.