Na domácí palubovce začne Chrudim. Svěřenci brazilského trenéra Felipe Condeho sváděli celý ročník urputnou bitvu s Plzní. Interobal nakonec těžil z lepších vzájemných zápasů. Východočeský celek jde do play off z druhé pozice. Cíl týmu je ale naprosto jasný. K němu by měli dopomoci také bratři Pavel a David Drozdové, kteří se vypracovali v tahouny týmu, a i klíčové postavy české reprezentace. Chrudim se ale nemusí spoléhat pouze na tyto hráče. Celý kádr je velice kvalitní. Otázkou je start zraněného Matěje Slováčka, který nastoupil naposledy před měsícem právě v utkání s FTZS.

V případě libereckého týmu se jedná o první účast v play off nejvyšší české futsalové soutěže. Ve třetí sezoně v 1. FUTSAL lize podává FTZS stále kvalitnější výkony a v základní části to stačilo na sedmou příčku v tabulce. „Pokud bylo letos cíl šesté místo, tak řeknu na rovinu, že bychom chtěli toto umístění zopakovat a třeba i tlačit na tu první pětku,“ uvedl Aleš Benek, který promluvil o velkém pokroku celého klubu. „Myslím si, že před letošní sezonou to byl nejmarkantnější posun. Přišli k nám hotoví hráči. Třeba Jirka Novotný, Viktor Žampa nebo Tomáš Vobořil. To byl jeden z progresů, který jsme chtěli udělat,“ dodal hrající trenér.

Felipe Conde (trenér, FK Chrudim): „Play off začneme proti kvalitnímu a dobře trénovanému týmu. Musíme být stoprocentně soustředění. Víme, že tato fáze soutěže již neodpouští chyby, dali jsme do tréninku vše, abychom se chybám vyvarovali. Jestli chceme být šampioni, nemůžeme si vybírat soupeře, musíme předvést skvělý výkon a postoupit do další fáze. Myslíme krok za krokem a teď chceme první vítězství.“

Pavel Bína (kapitán, FTZS Liberec): „Do každého utkání s Chrudimí půjdeme s velkou pokorou. Víme, že má soupeř velice dobře propracovanou obrannou činnost a že dostává minimum branek. Navíc oproti dalším soupeřům ze špice tabulky si týmy proti Chrudimi příliš šanci nevytváří, což s tím úzce souvisí. Musíme se odrazit od poctivé defenzívy, soustředit se celých 40 minut a nebát se i zaútočit. Jenom tak můžeme pomýšlet na solidní výsledek."

_________________________________________________
FK Chrudim - FTZS Liberec
ÚT 19:00 | MSH Chrudim
živě na Facebooku

Profil haly

MSH Chrudim

Více
Adresa Tyršovo náměstí 12, 537 01 Chrudim
Kapacita 720 diváků
Vstupenky 50 Kč, děti do 150 cm zdarma
Sleva pro FUTič děti do 150 cm zdarma

Další aktuality

OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat?
OHLÉDNUTÍ: Ústí dalo při premiéře prostor odchovancům. Bude v tom pokračovat? 23.06.2021

Úvodní ročník v 1. FUTSAL lize má za sebou ústecký Rapid. Severočeský celek našel ve své řadě několik velice zajímavých futsalistů, na které bude trenér Martin Dlouhý sázet i v nadcházející sezóně. Rozhodně se nedá očekávat, že by se Ústí vydalo podobnou cestou jako teplický Svarog. Hlavní prostor dostanou odchovanci, kteří by mohli být i budoucností pro českou reprezentaci.

Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas
Los ligy: Mistr z Plzně přivítá na úvod Helas 22.06.2021

Na Grémiu klubů 1. FUTSAL ligy byl vylosován soutěžní ročník 2021/2022. Derby pražských "S" uvidí fanoušci ve 4. a 15. kole.

OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony
OHLÉDNUTÍ: Čtrnáct Fichtnerových zásahů a velké varování pro Démony 21.06.2021

Rozčarování. Tak asi podobné slovo byste čekali od trenéra České Lípy Karla Kruliše. Není se vůbec čemu divit. Severočeský tým se zvláštní uplynulou sezonou doslova protrápil. Pouhých osm bodů a chvost tabulky rozhodně není nic, s čím by mohli být českolipští futsalisté spokojení. Minulý ročník slouží jako varování.